Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Fatalna wyjazdowa seria JKH GKS Jastrzębie

08.12.2023 10:26 | 0 komentarzy | dud

Nie udało się JKH przełamać wyjazdowego impasu, a zarazem zrewanżować Comarch Cracovii za porażkę sprzed miesiąca. W czwartkowy wieczór w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Roberta Kalabera wysoko przegrali pod Wawelem, zdobywając honorowego gola dopiero w 58. minucie zawodów.

Fatalna wyjazdowa seria JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O porażce zadecydowała druga tercja, w której Jakub Lacković skapitulował trzykrotnie.

Jastrzębianie mogli bardzo dobrze wejść w ten mecz, ale w 7. minucie zmarnowali kontrę trzech na jednego. To zemściło się w 14. minucie, gdy Radosław Sawicki wykorzystał uderzenie kolegi i „z zakrystii” pokonał Lackovicia. Trzy kolejne gole dla „Pasów” padły w drugiej odsłonie. Najpierw Sawicki znów dobił strzał jednego ze swoich partnerów z zespołu, a następnie niespełna dwie minuty później Olli-Petteri Viinikainen nie upilnował Mateusza Bezwińskiego, który obsłużony znakomitym crossowym podaniem podwyższył wynik na 3:0. Wyrok w drugiej odsłonie podpisał jeszcze Tomas Vildumetz i w tym momencie w zasadzie można było zapomnieć o punktach.

Na początku trzeciej partii podopieczni Rudolfa Rohaczka ukłuli po raz piąty i bez wątpienia miernym pocieszeniem w tej sytuacji był fakt, że Ricardsowi Bernhardsowi i Jauhenijowi Kameneu'owi nie zabrakło „pary” podczas stoczonych sześćdziesiąt sekund później pojedynków pięściarskich. W 51. minucie wynik po stronie JKH otworzyć mógł Maciej Urbanowicz, ale jego bramki nie uznali sędziowie. W końcu w 58. minucie resztki honoru gości uratował uderzeniem po wygranym buliku Tuukka Rajamaki.

Kolejne spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra 22 grudnia w Sanoku. Następnie czekać będzie turniej o Puchar Polski w Krynicy. Tymczasem czołówka Tauron Hokej Ligi zaczyna coraz bardziej uciekać.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

  • 1:0 Sawicki - Kunst - Latal 13:12
  • 2:0 Sawicki - Latal - Berling 27:31
  • 3:0 Bezwiński - Vildumetz 29:05
  • 4:0 Vildumetz - Bezwiński - Brynkus 36:50
  • 5:0 Jeżek - Latal - Krenżelok 40:23 5/4
  • 5:1 Rajamaki - Spirko 57:59

JKH GKS: Lacković - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki - Górny, Bagin, Izacky, Spirko, Rajamaki - Wajda, Kameneu, Bernhards, Starzyński, Arrak - Martiska, Ł. Nalewajka, Pelaczyk, Jarosz, Zając.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl