Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Żaki JKH GKS Jastrzębie szóstą siłą w Polsce

13.12.2023 13:29 | 0 komentarzy | dud

Wiele lat temu Zgierz był miastem dwóch klubów, z którymi rywalizowali hokeiści. Dziś wprawdzie próżno szukać Włókniarza i Boruty na szczeblu centralnym, ale za to w miniony weekend lodowisko w tym mieście gościło nieoficjalne finały żaków (obecnie już starszych) z udziałem najlepszych ekip minionego sezonu.

Żaki JKH GKS Jastrzębie szóstą siłą w Polsce
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JKH GKS Jastrzębie po niełatwej walce zajął w tym gronie szóste miejsce.

W Ogólnopolskim Turnieju U12 wzięły udział po dwie najlepsze drużyny z trzech hokejowych regionów naszego kraju, czyli północy-centrum, południowego wschodu oraz Śląska z zeszłosezonowych kategorii żaka młodszego. W tej kategorii nie odbywają się mistrzostwa Polski, a zatem spotkanie pod kuratelą Mariusza Czerkawskiego stanowi nieoficjalny turniej o medale.

Nadzieje na medale zostały przekreślone już w fazie grupowej. Na inaugurację jastrzębianie przegrali z ŁKH Łódź (0:3), a następnie z Niedźwiadkami Sanok (2:6). W efekcie do strefy medalowej awansowali rywale, a zespół JKH ostatecznie finiszował jako szósty. Imprezę wygrała Legia Warszawa, pokonując w finale ŁKH Łódź.

Najlepszym zawodnikiem JKH wybrano Aleksandra Rzekanowskiego.

Kadra JKH GKS: Kucaj, Kozieł - Rzekanowski, Kubica, Szczepaniak, Kocyło, Nowak, Tyrna, Szymczyk, Boczkowski, Polak, Chrobociński, Kozłowski, Dąbrowski, Stelmak, Szydłowski, Radwańska, Kędzierawski.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl