Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]

18.12.2023 09:37 | 2 komentarze | ska

Niespełna 300 osób wzięło udział w Biegu Cukierkowym, który kolejny raz – już piąty – odbył się w Jastrzębiu-Zdroju. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji sportowe wydarzenie miało charytatywny charakter.

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]
W tym roku w Biegu Cukierkowym pobiegło prawie 300 osób.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]

Część wpisowego przeznaczona została na rzecz pomocy jastrzębiance, Wiktorii Garsztce. 15-latka przyszła na świat jako wcześniak. Zmaga się z m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, retinopatią wcześniaczą i porażeniem spastycznym czterokończynowym.

Z zebranych pieniędzy sfinansowany zostanie zakup podnośnika sufitowego, który zostanie zamontowany w mieszkaniu nastolatki.

- Sprzęt ten odciąży mi dźwiganie córeczki, pozwoli jej przemieszczać się po mieszkaniu, korzystać z łazienki i spełni funkcje rehabilitacyjne – wskazuje mama, 15-letniej jastrzębianki.

Uczestnicy Biegu Cukierkowego rywalizowali na dystansie niespełna 5 kilometrów. Do pokonania mieli dokładnie 4,7 km. Na taki dystans składały się dwie pętle. Trasa zawodów wiodła przez Zdrój i Park Zdrojowy.

Sygnał do startu rywalizującym w Jastrzębiu, dała Prezydent Anna Hetman. - Jaki to piękny widok, kiedy miasto wypełnia się kolorowymi, pięknie uśmiechniętymi ludźmi, zwłaszcza takimi, którzy mają otwarte serca. Trzymam za Was wszystkich kciuki – powiedziała Anna Hetman, Prezydent Jastrzębia-Zdroju.

W Bieg Cukierkowy wpisała się także loteria fantowa. Odbyło się również morsowanie. Wesprzeć potrzebującą Wiktorię można było też wrzucając datki do puszek.

źr. Jastrzebie.pl

Ludzie:

Anna Hetman

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój