Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

EMIL DO... HISTORII! JKH GKS Jastrzębie wygrywa w Sosnowcu

06.01.2024 18:26 | 0 komentarzy | ska

Miło nam poinformować, że piątkowe trafienie Emila Bagina nie tylko zapewniło JKH GKS Jastrzębie cenną wygraną w Sosnowcu, ale również przyczyniło się do wpisania Słowaka do annałów naszego klubu. Gol Bagina jest bowiem bramką numer 2800 w historii jastrzębskich występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce!

EMIL DO... HISTORII! JKH GKS Jastrzębie wygrywa w Sosnowcu
Emil Bagin strzelił 2800 bramkę w historii klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym samym na kolejne jubileuszowe trafienie czekaliśmy niespełna rok. Po raz ostatni cieszyliśmy się "okrągłej" bramki na starcie pamiętnej rywalizacji o półfinał z GKS Katowice w fazie play-off minionego sezonu. Do końca bieżących rozgrywek pozostało jeszcze sporo spotkań (oby jak najwięcej!), a zatem nie można wykluczyć, iż nasza lista powiększy się jeszcze tej... wiosny. Warto dodać, że Emil Bagin jest trzecim Słowakiem w poniższym zestawieniu po Peterze Fabuszu i Samuelu Mlynaroviciu.

Przypomnijmy, że za skrupulatne i bezcenne wyliczenia oraz statystyki odpowiada Krzysztof Gorczyca. Więcej tychże wyliczeń można znaleźć w wydanej we wrześniu publikacji "70 lat jastrzębskiego hokeja".

Listę strzelców jubileuszowych goli można zobaczyć tutaj: https://jkh.pl//aktualnosc/2469

źródło: JKH GKS Jastrzębie