Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Zwycięstwo Oliwii Witek oraz Martyny Pietroszek w Pucharze Grupy Azoty

19.01.2024 10:13 | 0 komentarzy | dud

Udanie rozpoczęły starty na Kubalonce w ramach Pucharu Polski biegaczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski.

Zwycięstwo Oliwii Witek oraz Martyny Pietroszek w Pucharze Grupy Azoty
Fot. Krzysztof Skorupa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym dniu (13.01) rozegrano biegi stylem klasycznym. W kategorii młodziczek złoty medal zdobyła Oliwia Witek. Piąte miejsce wybiegała Martyna Pietroszek, ósma na mecie była Amelia Cholajda, a 15.miejsce zajęła Wiktoria Baszton.

W kategorii chłopców starszych szósty czas wybiegał Oskar Kremski. W kategorii dziewczyn starszych na 2,5km klasykiem 14.miejsce przypadło Amelii Pawlus, a 19.miejsce zajęła Milena Widera.

Drugi dzień (14.01) na Kubalonce to biegi stylem dowolnym, gdzie narciarki i narciarze KS SKI TEAM Wodzisław Śląski potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki Polskich biegaczy. Pierwsze na starcie pojawiły się młodziczki, które wręcz zdominowały tę kategorię wiekową w Polsce. Zwycięstwo odniosła Martyna Pietroszek, trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni klasyka Oliwia Witek. W pierwszej TOP 10 na 8.miejscu przybiegła Wiktoria Baszton, a 16.miejsce wybiegała jeszcze Amelia Cholajda.

Kolejny na starcie pojawił się niezawodny Oskar Kremski zajmując 5.miejsce po zaciętej walce na trasie z niewielką stratą do medalu. Kolejna grupa narciarek startujących to dziewczyny starsze: Amelia Pawlus i Milena Widera, które systematycznie zbliżają się do czołówki.

źródło: Krzysztof Skorupa


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl