Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Ewa Swoboda z najlepszym wynikiem na świecie

28.01.2024 11:50 | 0 komentarzy | juk

Ewa Swoboda po zaciętej walce wygrała bieg na 60 metrów podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. 26-letnia sprinterka z Żor uzyskała czas 7,04 sekundy i jest to najlepszy w tym sezonie wynik na świecie.

26-letnia podopieczna trenerki Iwony Krupy (na zdjęciu z prawej) w świetnym stylu rozpoczęła pierwszy oficjalny start w tym roku, zwyciężając w zawodach Orlen Cup w Łodzi na 60 m.

Ewa Swoboda w świetnym stylu rozpoczęła pierwszy oficjalny start w tym roku, zwyciężając w zawodach Orlen Cup w Łodzi na 60 m. Najlepsza polska sprinterka wczoraj (27.01) triumfowała z czasem 7,04 i została liderką światowych list. 26-letnia podopieczna trenerki Iwony Krupy w finale finiszowała 0,01 s przed Włoszką Zaynab Dosso. Wynik z Łodzi jest jej piątym w karierze.

Żorzanka znakomicie rozpoczęła rok olimpijski i podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi dała nadzieję, że na Halowych Mistrzostwach Świata w Glasgow będzie walczyła o medal. - Bardzo się cieszę, jestem po prostu szczęśliwa. Super mi się biegło. Glasgow kocham, kojarzy mi się ze złotem HME z 2019 roku, fajnie że w tym roku mamy tam imprezę. Ja robię swoje - powiedziała zadowolona z siebie polska sprinterka w rozmowie z TVP Sport.