środa, 17 kwietnia 2024

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

08.02.2024 08:00 | 0 komentarzy | zibi

Piłkarze Unii Turza Śląska robią furorę w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną III ligi. Pod wodzą nowego trenera, Dariusza Kłusa, zespół zdeklasował pięciu rywali, strzelając imponującą liczbę bramek. Czy to zapowiedź udanej wiosny i walki o utrzymanie?

Unia Turza Śląska imponuje w sparingach
Zdjęcie poglądowe Unia Turza Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Turza Śląska znakomicie wykorzystuje okres przygotowawczy do rundy wiosennej III ligi. Pod wodzą nowego trenera, Dariusza Kłusa, zespół zanotował imponującą serię pięciu zwycięstw w sparingach, strzelając 14 bramek i tracąc zaledwie trzy.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Unia prezentuje się znacznie lepiej niż jesienią. Drużyna gra z dużą pewnością siebie, kreując mnóstwo sytuacji bramkowych i imponując skutecznością. Nowe nabytki, jak choćby Jakub Kuczera, błyskawicznie zaaklimatyzował się w zespole i stanowi jego wartościowe wzmocnienie.

Szczególnie imponujące jest zwycięstwo 4:1 z rezerwami MFK Karvina, liderem czeskiej 3 ligi. Unia zdominowała rywala pod każdym względem, pokazując, że jest w stanie rywalizować nawet z mocniejszymi zespołami.

Wszystko wskazuje na to, że Unia będzie w dobrej predyspozycji przed startem rozgrywek i gotowa do walki o utrzymanie w III lidze. Trener Kłus buduje silny zespół, który z pewnością sprawi jeszcze wiele niespodzianek w rundzie wiosennej, oby z takim odzwierciedleniem, jak w przygotowaniach do sezonu.

Dotychczasowe wyniki Unii w meczach kontrolnych:

1:0 z MKS-em Myszków (IV liga, gr. I)
3:1 z Fortuną Głogówek (IV liga, gr. opolska)
3:1 z Ruchem Radzionków (IV liga)
3:0 ze Spójnią Landek (IV liga, gr. 2)
4:1 ze MFK Karvina B (3 liga czeska)