Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Justyna Święty-Ersetic wróciła na bieżnię po ośmiu miesiącach. Biegała we Wrocławiu i Ostrawie

06.02.2024 21:42 | 0 komentarzy | ma.w

W Ostrawie podczas Czech Indoor Gala w biegu na 400 m kobiet rozegrano trzy serie, a z wyników stworzono klasyfikację końcową. Justyna Święty-Ersetic w swoim biegu była z czasem 53.36 trzecia (halowy rekord życiowy wychowanki Victorii wynosi 51.04). Została przez organizatorów przyporządkowana do słabszej teoretycznie serii, dzięki czemu pobiegła na najkorzystniejszym szóstym torze. W swoim biegu była początkowo ostatnia, ale nieźle finiszowała.

Justyna Święty-Ersetic wróciła na bieżnię po ośmiu miesiącach. Biegała we Wrocławiu i Ostrawie
Justyna Święty-Ersetic trenowała ostatnio na zgrupowaniu kadry narodowej w RPA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tej rywalizacji lepiej od niej zaprezentowały się dwie zawodniczki, w tym Andrea Miklós z Rumunii - finiszowała z czasem 52.39. Wyższe miejsce wywalczyła na ostatnich metrach. W końcowej klasyfikacji wszystkich serii raciborzanka zajęła ósme miejsce i zdobyła punkty rankingowe.

Był to jej pierwszy w tym sezonie start na 400 m. Dwa dni wcześniej we Wrocławiu biegała na 300 m. Tam uzyskała wynik 37.98.

Najważniejszą imprezą sezonu halowego lekkoatletów będą Mistrzostwa Świata w Glasgow (1-3 marca). Wcześniej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.

Mistrzostwa Europy w Rzymie (stadion) są planowane od 7 do 12 czerwca. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

31-letnia Święty-Ersetic ostatni sezon straciła w większości z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Ostatni raz startowała 28 maja 2023 roku. Długa absencja doprowadziła multimedalistkę z Tokio do depresji.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka