Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Podbeskidzie utrzyma się w 1. Lidze?

16.02.2024 11:45 | 0 komentarzy | MP

O ile na boiskach Ekstraklasy analitycy zakładów bukmacherskich dobrze przewidzieli drużyny zaangażowane w walkę o utrzymanie, o tyle w 1. Lidze było więcej niespodzianek. Jedną z nich jest między innymi postawa Podbeskidzia Bielsko-Biała w pierwszej części sezonu. Drużyna, która w poprzednich latach walczyła o miejsce w barażach, aktualnie plasuje się w strefie spadkowej. Czy Górale będą w stanie poprawić wyniki na wiosnę?

Podbeskidzie utrzyma się w 1. Lidze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czego zabrakło w rundzie jesiennej?

Klasycznie, tak jak przed startem poprzednich sezonów Podbeskidzie Bielsko-Biała miało ambitne plany związane z walką o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednich latach od ostatniego spadku z Ekstraklasy nie udało się zrealizować tego celu, pomimo tego, że była to drużyna, która do samego końca walczyła o miejsca w barażach.

W tym sezonie wydaje się jednak, że Podbeskidzie nie będzie miało żadnych szans na włączenie się do walki o miejsca związane z awansem. Górale po pierwszej części sezonu plasują się w strefie spadkowej. Już początek obecnych rozgrywek wskazywał, że Podbeskidzie może mieć problemy związane z walką o awans. W końcu na koncie tego zespołu znalazły się zaledwie 3 wywalczone punkty po 4 rozegranych spotkaniach. Przełamanie nastąpiło dopiero podczas domowej rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec, jednak nie był to przełomowy moment rundy jesiennej. W kolejnych 6 spotkaniach ligowych po tym zwycięstwie Podbeskidzie nie zanotowało żadnej wygranej. Na ich koncie znalazły się 3 remisy, a także 3 porażki. Ogólnie w całej pierwszej części sezonu Podbeskidzie Bielsko Biała zanotowało tylko 3 zwycięstwa. Góralom udało się wygrać jedynie ze Zniczem Pruszków, Wisłą Kraków, a także Zagłębiem Sosnowiec. Zakłady bukmacherskie najbardziej zaskoczone były zwycięstwem tego zespołu nad Białą Gwiazdą.

Pierwsza część sezonu w wykonaniu piłkarzy tego zespołu ukazała się więc bardzo dużym rozczarowaniem i w rundzie rewanżowej trzeba będzie walczyć o utrzymanie. Podbeskidzie w 18 rozegranych spotkaniach zanotowało zaledwie 13 strzelonych bramek. Niekorzystnie wyglądają również statystyki w defensywie, ponieważ na ich koncie znalazło się o 25 straconych goli. Statystycznie Podbeskidzie lepiej radziło sobie w rywalizacjach przed własną publicznością, gdzie uzbierało 11 punktów w 8 meczach. Na wyjazdach są za to najgorszym zespołem w całej stawce, ponieważ po 10 delegacjach mają na koncie zaledwie 5 wywalczonych punktów i bilans bramkowy 5:18.

Można więc powiedzieć, że po pierwszej części sezonu Podbeskidziu zabrakło przede wszystkim lepszych występów w meczach wyjazdowych. Górale zagrali więcej meczów w delegacji, a mimo tego wywalczyli mniej punktów niż na swoim stadionie. Jeśli udałoby im się punktować na równym poziomie co przed własną publicznością, to w tym momencie znajdowaliby się na bezpiecznej pozycji.

Statystyki – Podbeskidzie Bielsko-Biała:

  • Podbeskidzie po rundzie jesiennej plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli.
  • Podbeskidzie wywalczyło 16 oczek w 18 meczach ligowych.
  • Górale zdobyli zaledwie 13 bramek w pierwszej części sezonu.
  • Podbeskidzie straciło 25 goli w 18 rozegranych meczach.

Terminarz meczów w rundzie wiosennej

Obecnie drużyny rozpoczęły już przygotowania do wznowienia rozgrywek. Pierwsze spotkanie z udziałem Podbeskidzia Bielsko-Biała w rundzie wiosennej odbędzie się przeciwko Resovii Rzeszów. Data tego meczu to 17 dzień lutego. Na papierze zakłady online wskazują, że Podbeskidzie jest faworytem w tym starciu. W pierwszej części rozgrywek było jednak wiele takich sytuacji, a ostatecznie Górale nie potrafili wygrywać.

W drugiej kolejce zadanie będzie o wiele trudniejsze, ponieważ Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Odrą Opole, czyli drużyną, która jest zaangażowana w walkę o awans. Analogiczna sytuacja pojawi się również tydzień później, gdzie Górale zagrają z Motorem Lublin. Ogólnie jednak w 3 pierwszych meczach rundy wiosennej Podbeskidzie będzie miało atut własnego boiska, więc jest to dobry moment, aby odrobić straty do bezpiecznych pozycji. Gdzie jak nie przed własną publicznością Podbeskidzie ma wygrywać w rundzie wiosennej, skoro na wyjazdach wypadli tak słabo?

Na 2 marca zaplanowana jest starcie tego zespołu z Zagłębiem Sosnowiec. Może być to jeden z kluczowych meczów w rundzie wiosennej, w którym Podbeskidzie będzie potrzebowało kompletu punktów w starciu z bezpośrednim rywalem do utrzymania. Zakłady bukmacherskie będą miały ofertę na wszystkie spotkania tego zespołu. Na Superbet.pl znajdziesz również statystyki i wyniki meczów, czyli wszystko czego potrzebują miłośnicy sportu.

Jak wyłonić zwycięzcę meczu?

Do tej pory odbyły się 2 rywalizacje pomiędzy tymi zespołami na stadionie w Bielsku-Białej. W obu przypadkach górą okazała się drużyna gospodarzy, która w 2023 roku wygrała 4:3, a dwa lata wcześniej 2:0. Pierwsze spotkanie w obecnej kampanii zakończyło się jednak podziałem punktów. Ogólnie statystyki z meczów bezpośrednich wskazują, że Podbeskidzie Bielsko-Biała jest niepokonane w 6 kolejnych rywalizacjach z tym przeciwnikiem. 3 z nich zakończyły się remisem, a 3 razy triumfowali Górale.

Punktem wspólnym z ostatnich 4 rywalizacji pomiędzy tymi drużynami jest fakt, że padły w nich rezultaty btts. Wyjątkiem jest starcie z 2021 roku, w którym Podbeskidzie Bielsko Biała zachowało czyste konto w rywalizacji przed własną publicznością. W pozostałych 5 meczach oba zespoły trafiły do siatki. Taką właśnie propozycję można wskazać w statystykach zakładów bukmacherskich na to wydarzenie. Jeśli chodzi o kursy główne, to Podbeskidzie jest faworytem tego meczu, jednak propozycja na gola z obu stron w starciu 2 drużyn, które walczą o utrzymanie, może być odpowiednią myślą. Szczególnie, że będzie to dopiero pierwszy mecz rundy wiosennej, w którym tak naprawdę dyspozycja obu zespołów po sparingach będzie sporą zagadką.

Statystyki – Resovia Rzeszów:

  • Resovia to najgorzej broniąca drużyna na zapleczu Ekstraklasy.
  • Ekipa z Rzeszowa straciła aż 32 bramki w 18 meczach ligowych.
  • Resovia plasuje się na 16. miejscu w tabeli.
  • Po rundzie jesiennej na koncie tego zespołu jest 17 wywalczonych punktów.

A Ty na zwycięstwo której drużyny stawiasz?

Czytaj więcej o sporcie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X - @Mati_N95

Tekst sponsorowany