Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

3 liga: Unia Turza Śląska przegrywa z Gwarkiem Tarnowskie Góry [ZDJĘCIA]

03.03.2024 20:56 | 0 komentarzy | zibi

Unia Turza Śląska po heroicznej walce w drugiej połowie meczu uległa Gwarkowi Tarnowskie Góry 3:2. Do przerwy goście prowadzili 3:0, a Unia nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w ostatnich 25 minutach spotkania, podopieczni trenera Dariusza Kłusa ruszyli do odrabiania strat i strzelili dwie bramki.

3 liga: Unia Turza Śląska przegrywa z Gwarkiem Tarnowskie Góry [ZDJĘCIA]
Nie udana inauguracja Turzy Śląskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielnym pojedynku Unia Turza Śląska poniosła porażkę z Gwarkiem Tarnowskie Góry, kończąc spotkanie rezultatem 3:2. Pierwsza połowa meczu nie należała do najlepszych w wykonaniu drużyny z Turzy. Brak pomysłu na grę i bezbarwna postawa na boisku umożliwiły Gwarkowi zdobycie trzech bramek w pierwszej połowie.

Druga połowa przyniosła znaczącą zmianę w grze Unii. Zespół zaczął prezentować większe zaangażowanie i zdecydowanie skuteczniej stwarzał klarowne sytuacje bramkowe. Ostatnie 25 minut meczu to czas, w którym Unia Turza zaczęła odrabiać straty bramkowe. Jednak tego czasu zabrakło, aby doprowadzić ostatecznie do remisu, a najbliższy zdobycia bramki był Jakub Kuczera, uderzając piłkę głową i ostatecznie trafiając w poprzeczkę.

Jakub Kuczera bliski doprowadzenia do remisu

Jakub Kuczera bliski doprowadzenia do remisu

Mimo że Unia Turza Śląska nie wygrała niedzielnego spotkania, to trzeba przyznać, że czasami warto ryzykować i stawiać wszystko na jedną kartę, co pokazała druga połowa. Czas zadziałał jednak na niekorzyść zawodników z Turzy, bo mogło skończyć się wyrównanym wynikiem. 

KS Unia Turza Śląska — TS Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (0:3)

Bramki:

0:1 - 21 min. J. Kaczmarek

0:2 - 30 min. J. Załucki

0:3 - 37 min. O. Lazar

1:3 - 77 min. P. Witkowski

2:3 - 84 min. J. Kuczera (rzut karny)

Składy:

Turza Śląska: Musioł — Wramba, Szymała, Mazur, Brychlik, Gałecki, Wysiński, Klimkiewicz, Witkowski, Conde, Bodzioch

Rezerwa: Kubica — Polczyk, Musiolik, Danieluk, Chęciński, Wenglorz, Kuczera, Cywka, Woś

Gwarek: Rosół, Będzieszak, Załucki, Letkiewicz, Joachim, Bąk (78’ Flak Michał), Lazar (78’ Flak Mateusz), Dąbrowski (63’ Borycka), Kaczmarek (63’ Rogala), Lubaski, Rakowiecki (72’ Czuban)