Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Żorzanka została mistrzynią świata juniorów w Pole Dance

13.03.2024 11:18 | 0 komentarzy | juk

Łucja w swojej kategorii wywalczyła złoto, a zmierzyła się z 11 zawodniczkami z Grecji, Słowenii, Włoch, Polski i Węgier.

Żorzanka została mistrzynią świata juniorów w Pole Dance
Łucja Knapczyk podczas zawodów Pole Dance.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łucja Knapczyk, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Żorach-Rogoźnej, została mistrzynią świata juniorów w Pole Dance. Żorzanka wywalczyła złoto na Mistrzostwach Świata POLE ART WORLD CHAMPIONSHIP 2023 w Barcelonie.

W zawodach wzięło udział w sumie 300 zawodników z 42 krajów, rywalizujących w 12 kategoriach. Łucja w swojej kategorii zmierzyła się z 11 zawodniczkami z Grecji, Słowenii, Włoch, Polski i Węgier. Pole Dance to rodzaj aktywności fizycznej łączącej ze sobą taniec, akrobatykę i sztukę przy wykorzystaniu zamontowanego pionowo, metalowego drążka. Jej odmiana Pole Dance Art, w której specjalizuje się Łucja, wymaga precyzji oraz umiejętności akrobatycznych. Znajdziemy w niej także dużo emocji oraz dobrze dopracowane pod względem artystycznym choreografie.

Aktualnie Łucja przygotowuje się do Mistrzostw Polski Federacji POSA w sekcji Elite, które odbędą się we wrześniu we Wrocławiu. Jej celem jest kwalifikacja na mistrzostwa świata w sekcji Elite, w której biorą udział najlepsi pole dancerzy ze wszystkich kontynentów.