Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Awans chłopców z Rudnika do finału wojewódzkiego w badmintonie

26.03.2024 11:46 | 0 komentarzy | d

Gra w badmintona jest grą wymagającą od grających w nią zawodników niezwykle dużej dynamiki, szybkości, precyzji i wytrzymałości.

Awans chłopców z Rudnika do finału wojewódzkiego w badmintonie
Dawid Marcinek i Alex Mrozek awansowali do finału wojewódzkiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po bardzo udanym występie w finale rejonowym w badmintonie Dawid Marcinek i Alex Mrozek – uczniowie klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku odnotowali kolejny sukces. Tym razem wystartowali w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wywalczyli II miejsce, awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego.

Zawody odbyły się w dniu 25 marca roku na hali sportowej w Mazańcowicach k/ Bielska Białej. - Gratulujemy dużego sukcesu sportowego w tej bardzo pasjonującej i niełatwej grze, jaką jest badminton - komentuje Weronika Żymełka, dyrektor placówki. W zawodach tych w kategorii Igrzysk Dzieci wystartowały również uczennice z Rudnika - Michelle Marcol, Wiktoria Rzepka oraz Lena Weiser, które zajęły IV miejsce.

- Udział w imprezie o tej randze to ogromne wyróżnienie dla uczniów z rudnickiej szkoły - podkreśla Żymełka. Zespoły do rozgrywek przygotowała Bożena Walaszek.