Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Siatkarze z Radlina podsumowali sezon

29.03.2024 13:55 | 0 komentarzy | dud

Zakończył się sezon rozgrywek I Ligi śląskiej 2023/2024, w czasie którego Radlińscy siatkarze rozegrali dwadzieścia pięć spotkań. Był to udany sezon.

Siatkarze z Radlina podsumowali sezon
Fot. SK Górnik Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej fazie rozgrywek Radlinianie wygrali piętnaście spotkań, co dało im drugie miejsce w tabeli (zdobyli 46 punktów).

W kolejnej fazie rozegrali dwumecz z Tauron Norwid Częstochowa. W pierwszym meczu wyjazdowym lepsi okazali się gospodarze. W drugim meczu to Radlinianie odnieśli zwycięstwo. Trzeba było złotego seta, żeby rozstrzygnąć pojedynek, który padł łupem zespołu z Częstochowy i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału.

Mały finał został rozegrany w Radlinie 15 marca. Siatkarze Górnika zmierzyli się z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Spotkanie było bardzo zacięte i trwało aż pięć setów, a brązowym medalem Mistrzostw Śląska Seniorów mogli cieszyć się Radlinianie. Siatkarze trzeci sezon z rzędu uplasowali się w najlepszej trójce w województwie.

Skład: Paweł Dzido, Adam Barteczko, Łukasz Taterka, Eryk Boduch, Piotr Lisicki, Błażej Skorzysko, Mateusz Flig, Dawid Witoszek, Filip Kowalczyk, Łukasz Skupień, Kacper Barteczko, Kacper Czarnota, Kamil Konieczny, Kamil Bury. Trener: Marek Przybysz. 

źródło: SK Górnik Radlin


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl