Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Sportowe Mistrzynie przyjadą do Żor. Jędrzejczak, Święty i Nowakowska będą zachęcać dziewczęta do udziału w lekcjach WF-u

03.04.2024 12:23 | 0 komentarzy | juk

Ponad 400 uczennic z Żor weźmie udział w akcji „Mistrzynie w Szkołach” i będzie ćwiczyć na lekcji WF-u z Otylią Jędrzejczak, Justyną Święty-Ersetic, Luizą Złotkowską i Weroniką Nowakowską.

Sportowe Mistrzynie przyjadą do Żor. Jędrzejczak, Święty i Nowakowska będą zachęcać dziewczęta do udziału w lekcjach WF-u
Justyna Święty-Ersetic na lekcji WF z licealistkami z Katowic.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt pn. Mistrzynie w Szkołach to niezwykła lekcja WF-u organizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak, skierowana do dziewcząt z klas VII - VIII szkół podstawowych oraz uczennic szkół ponadpodstawowych, którą prowadzą mistrzynie olimpijskie, Świata i Europy. Ten niezwykły projekt niebawem zawita do Żor, a swoja obecnością zaszczycą: Otylia Jędrzejczak, Justyna Święty-Ersetic, Luiza Złotkowska i Weronika Nowakowska.

Ideą projektu „Mistrzynie w Szkołach” jest przekazanie uczestniczkom wartości życiowych: determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, szacunku do siebie i otoczenia, w jakim przebywają. Ważnym tematem poruszanym podczas spotkania jest również profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom w tej grupie wiekowej.

- W okresie dojrzewania młodzież najczęściej rezygnuje z lekcji WF oraz diametralnie spada ich poczucie wartości. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” ma na celu poprzez autorytety sportowe pokazać uczennicom, że małymi kroczkami mogą osiągnąć wszystkie cele. Projekt ma zmobilizować młode kobiety do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego oraz promować wśród nich aktywny tryb życia – mówi Waldemar Socha, prezydent miasta Żory.

Ta niezwykła lekcja WF-u odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Folwareckiej 10. Udział w projekcie jest dla uczestniczek bezpłatny, a weźmie w nim udział aż 450 uczennic. Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu i partnerstwie Urzędu Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Ludzie:

Waldemar Socha

Waldemar Socha

Prezydent Żor