Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

JKH GKS Jastrzębie w finale uległ drużynie GKS Tychy [ZDJĘCIA]

05.04.2024 07:38 | 0 komentarzy | ska

Niestety w finałowym meczu o brąz Tauron Hokej Ligi drużyna JKH GKS Jastrzębie przegrała 1:2 z hokeistami GKS Tychy na jastrzębskim lodowisku Jastor.

Spotkanie JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy zakończyło się wynikiem 1:2

W czwartkowym meczu na lodowisku Jastor pierwszą i jak się okazało później jedyną bramkę dla jastrzębian strzelił Kamil Górny. W 21 sekund od rozpoczęcia meczu. Choć po zdobyciu gola zawodnicy JKH GKS Jastrzębie postawili na atak, nie przyniosło to kolejnej bramki, a wręcz przeciwnie, odwet przypuścili także tyszanie. To przyniosło efekt w postaci gola dla gości, którego strzelił Mateusz Ubowski. Po tym wyrównaniu wyniku obserwować można było równą grę, choć nie bez emocji i kolejnych prób ataku, podejmowanych przez oba zespoły. Po przewinieniu Viinikainena GKS Tychy wykorzystał okazję, a August Nillson posłał krążek do bramki gospodarzy spotkania, zdobywając tym samym przewagę.

Po emocjach pierwszej tercji spotkania, nawet mimo rzutu karnego, jastrzębianom nie udało się odbudować wyniku. Tak też stało się do końca spotkania, bo druga tercja stała się dość spokojna, choć nie bez prób ataku na bramkę GKS-u Tychy i odwrotnie. Zapewne wpływ na ostateczny wynik miały też kary, które sędzia nakładał kilkakrotnie na zawodników z Jastrzębia-Zdroju.

W trzeciej tercji, choć jastrzębianie mocno wzięli się do ataków, także nie udało się odbudować wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla GKS-u Tychy, który tym samym zdobył brązowy medal Tauron Hokej Ligi.