Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Sukces za sukcesem. Uczniowie z Rudnika bliżej pucharu Tymbarku

19.04.2024 10:11 | 0 komentarzy | d

Dzień po dniu uczniowie szkoły w Rudniku awansują do kolejnych etapów piłkarskiego turnieju o puchar Tymbarku.

Chłopcy z Rudnika nie mieli sobie równych.

18 maja w hali sportowej w Pietrowicach Wielkich odbył się finał powiatowy XXIV edycji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U8. W rozgrywkach chłopców udział wzięło 6 drużyn - SP Pietrowice Wielkie, SP Krzanowice, SP Szonowice, ZSOMS Racibórz, SP Tworków, SP Rudnik. Najlepsi w tej rywalizacji okazali się zawodnicy ze szkoły w Rudniku, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania i awansowali do finału wojewódzkiego.

Skład drużyny chłopców U8 - Jan Żok, Józef Żok, Paweł Mrowiec, Damian Gorus, Wojciech Werner, Kacper Antos.

Dzień wcześniej na boisku LKS Studzienna awans do finału wojewódzkiego wywalczyły dziewczęta z Rudnika w kategorii U10. W rywalizacji pokonały szkołę SP Szonowice, SP Nędza, ZSP Pawłów.

Drużyna dziewcząt U10 wystąpiła w składzie - Milena Chruściel, Paulina Bujak, Julia Musioł, Martna Stychły, Lilianna Płaszewska, Edyta Dekora, Amelia Bury.

Drużyny z Rudnika do zawodów przygotowała Bożena Walaszek.