Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Remis w derbach 4 ligi. ROW 1964 Rybnik i Odra Wodzisław dzielą się punktami [ZDJĘCIA]

01.05.2024 23:45 | 0 komentarzy | zibi

Wzbudzający emocje derbowy mecz pomiędzy ROW-em Rybnik a Odrą Wodzisław zakończył się remisem 1:1.

Derby w 4 lidze na remis pomiędzy ROW-em Rybnik i Odrą Wodzisław

W starciu 24. kolejki na stadionie w Rybniku przy ul. Gliwickiej ROW Rybnik podejmował Odrę Wodzisław w lokalnych derbach. Mecz rozpoczął się z dużym zaangażowaniem z obu stron, a pierwsze emocje pojawiły się już w 32. minucie, kiedy to Mandrysz popisał się precyzyjnym strzałem, otwierając wynik spotkania na korzyść gospodarzy.

Po przerwie Odra Wodzisław podjęła swoje próby atakowania w celu odrobienia strat. Ich determinacja przyniosła efekt w 52. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla gości, który pewnie wykorzystał Oślizlok, wyrównując stan meczu na 1:1.

Niestety na trybunach zabrakło kibiców gości, którzy byli obecni pod sektorem w Rybniku, ale ostatecznie na niego nie wchodzą.

Mimo braku kibiców z Wodzisławia, na sektorze gospodarzy trwał nieustanny doping oraz pojawiła się pirotechnika. Na trybunach w Rybniku pojawił się również zawodnik Górnika Zabrze -  Lukas Podolski.

Lukas Podolski (Górnik Zabrze) obecny na trybunach podczas derbów pomiędzy ROW Rybnik - Odra Wodzisław / Fot. Z.Harazim

ROW 1964 Rybnik — Odra Wodzisław 1:1 (1:0)

1-0 Mandrysz (32')

1-1 Oślizlok (52' rz.k)

Składy:

ROW Rybnik: Stanny — Janik, Dankowski, Chłodek, James, Sikora, Mandrysz, Spratek, Balcer, Pachucy, Szewieczek

Rezerwa: Szymecki — Pacia, Kuzior, Pyrka, Piekarski, Włodarczyk, Niemiec, Machnica, Koseła

Odra Wodzisław: Zając — Słodowy, Karwot, Wilczek, Kłosek, Wodnicki, Sikorski, DAnieluk, Gajda, Białas, Oślizol

Rezerwa: Wrzosek — Kalisz, Laskowski, Polak, Gącik, Kopała, Piworowicz, Pawełek