środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Nie żyje Jacek Ostrowski. Był organizatorem raciborskiej "Budo Gali"

07.05.2024 19:31 | 0 komentarzy | bart

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś rano (7 maja) w wieku 52 lat zmarł nagle Jacek Ostrowski, twórca ośrodka Aikido w Raciborzu, a także organizator Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japonii "Budo Gala".

Nie żyje Jacek Ostrowski. Był organizatorem raciborskiej "Budo Gali"
Jacek Ostrowski był współzałożycielem Polskiej Organizacji Aikido oraz twórcą i prezesem raciborskiego ośrodka tej instytucji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych na profilu raciborzanina. - Z przykrością informuję, że odszedł nasz drogi przyjaciel, mentor, Sensei... Człowiek, który wychował i odmienił życie wielu z nas. Zostawiasz po sobie Jacku niemożliwą do zapełnienia pustkę. Żegnaj przyjacielu - napisał Oskar Szrajer.

Jacek Ostrowski był zapaśnikiem; trenował także karate-kyokushin, ju-jitsu i aikido. Jako współzałożyciel Polskiej Organizacji Aikido powołał do życia raciborski ośrodek tej organizacji, zostając jej prezesem. Spełniał się także w Polskim Związku Instruktorów Służb Mundurowych, był również instruktorem nurkowania (założył Centrum Nurkowe "Blue Diving").

Organizował wiele przedsięwzięć promujących obronność (prowadził m.in. kursy samoobrony dla kobiet w Raciborzu oraz Kuźni Raciborskiej). Ogromy wysiłek wkładał w organizację "Budo Gali", czyli Interdyscyplinarny Festiwal Kultury i Sztuki Japonii (reportaż z drugiej edycji tej imprezy można zobaczyć poniżej).

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

BK