środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Łamatorzy najlepszą drużyną na zawodach Pucharu Polski

21.05.2024 10:37 | 0 komentarzy | dud

20 maja w Bieruniu odbyły się zawody Pucharu Polski w boksie Super League Fights zorganizowane przez Klub Sportowy Ronin. Współorganizatorem imprezy był Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast partnerem technicznym DBX BUSHIDO oraz Ground Game Sportswear.

Łamatorzy najlepszą drużyną na zawodach Pucharu Polski
Fot. Łamator Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do rywalizacji stawiło się 26 teamów z Polski, a po całodniowych zaciętych walkach najlepszą okazała się drużyna z raciborskiego Łamatora.

Złoty medal wywalczył Jonatan Koczy w kategorii junior 65,8kg, srebrny medal zdobył Antoni Janicki w kategorii junior 83,9kg, Jarosław Kinal sięgnął po brązowy medal w kategorii senior 77,1kg.

Po zwycięskich pojedynkach w finale znalazły się dwie klubowe koleżanki Magdalena Fijałkowska oraz Aneta Schymura, walczące w kategorii senior 60,5kg. Zadecydowały, że nie będą z sobą walczyć, a o wyniku zadecyduje rzut monetą. Zwyciężyła Magda. Kolejnym medalistą został Kamil Góralczyk z kategorii senior 83,9kg. W drugiej rundzie walki półfinałowej Kamil doznał urazu prawej ręki. Mimo tego nie poddał walki, doprowadzając pojedynek do końca używając tylko lewej ręki. Niestety, kontuzja wykluczyła go w udziale w walce finałowej i ostatecznie zajął drugie miejsce. Dzięki świetnemu przygotowaniu i determinacji każdy z Raciborzan zdobył medal, co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej oraz okazały puchar.

źródło: Łamator Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl