środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Mykhailo Mayer wygrał na gali MMA w Mysłowicach [ZDJĘCIA]

28.05.2024 06:08 | 0 komentarzy | dud

25 maja w Mysłowicach odbyła się trzecia edycja gali Warriors MMA. Na imprezie tej świetną dyspozycję zaprezentował zawodnik raciborskiego Łamatora Mykhailo Mayer, który zmierzył się ze zwycięzcą poprzedniej gali, Michałem Lisem.

Mykhailo Mayer wygrał na gali MMA w Mysłowicach [ZDJĘCIA]
Fot. Łamator Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Walka toczyła się w formule MMA semi-pro w kategorii 77kg. Raciborzanin świetnie realizował założenia taktyczne, skutecznie rozbijając przeciwnika w stójce.

Walka przebiegała w zawrotnym tempie przy obustronnej wymianie ciosów, a po trzech rundach sędziowie jednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Mykhaila. Oprócz wielu ekscytujących starć w walce wieczoru zmierzyli się dwaj zawodnicy, którzy dzielą ten sam przydomek. Z jednej strony był to były mistrz wagi piórkowej KSW Artur "Kornik" Sowiński, który jako pierwszy zdobył pas największej polskiej organizacji w dywizji do 66 kg, w 2015 roku pokonał Klebera Koike Erbsta, a rok później w drugiej obronie tytuł odebrał mu Marcin Wrzosek.

Teraz jego rywalem był zawodnik dobrze znany z walk na gołe pięści Michał "Kornik" Kornacki, którego można było oglądać na galach WOTORE i Krwawego Sportu. Zwyciężył były mistrz KSW. Na gali nie zabrakło gości specjalnych takich jak Mamed Khalidov, Mini Majk, Patryk "Wielki Bu" Masiak, czy strongman, członek popularnej Strong Ekipy Konrad Karwat, a także kolejny Raciborzanin wychowanek Łamatora, a obecnie aktor, prezenter i konferansjer Olaf Neumann.

źródło: Łamator Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl