Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Biathlon dla Każdego odbył się w Żorach [ZDJĘCIA]

28.05.2024 09:44 | 0 komentarzy | juk

"Biathlon Dla Każdego", to zawody, które przyciągają na start zarówno osoby trenujące biathlon, jak i amatorów, którzy chcą sprawdzić się w letniej odmianie tej olimpijskiej dyscypliny. Nie inaczej było i tym razem.

Biathlon dla Każdego odbył się w Żorach [ZDJĘCIA]
W letniej odmianie biathlonu rywalizację na nartach zastąpiono biegami, a karabin biatlonowy na broń laserową.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę 25 maja w Żorach na terenie Parku Cegielnia odbyła się jedna z ogólnopolskiej edycji programu "Biathlon Dla Każdego", której organizatorem jest Polski Związek Biathlonu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. 

W letniej odmianie biathlonu rywalizację na nartach zastąpiono biegami, a karabin biatlonowy na broń laserową. Uczestnicy współzawodniczyli na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych oddzielnych dla chłopców i dziewcząt, od 8-latków po dorosłych w kategoriach open kobiet i mężczyzn.

W kategorii Open kobiet najlepsza była Anna Baszton z Wodzisławia Śl. Z kolei przedstawicielka Żor, czyli Maria Początek uplasowała się na 7 miejscu. W kategorii Open mężczyzn z kolei najlepszy był Mateusz Bełtowski z Chorzowa. Mieszkaniec Żor Gracjan Kowaliszyn zajął 5 miejsce. Pełne wyniki dostępne są Tutaj.