Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Uczniowie z Solarni na meczu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy

31.05.2024 09:33 | 0 komentarzy | mad

29 maja dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Solarni wraz z dyrektor szkoły Violettą Klimanek oraz nauczycielką wychowania fizycznego Anną Mordak, na zaproszenie Fundacji Akademii Łukasza Piszczka oraz władz klubu LKS Goczałkowice-Zdrój zasiedli na trybunach stadionu w Goczałkowicach w meczu z zespołem LZS Starowice. Szkoła w Solarni jest szkołą bezobwodową, uczą się w niej dzieci z gminy Bierawa oraz z gmin powiatu raciborskiego i kędzierzyńsko – kozielskiego.

Uczniowie z Solarni na meczu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy
Dla wielu młodych fanów piłki nożnej był to pierwszy w życiu udział w meczu i spotkaniu z tak znanym światowej sławy sportowcem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W klubie z Goczałkowic - Zdroju funkcję trenera, a jednocześnie piłkarza, pełni Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant Polski oraz wieloletni piłkarz Borussi Dortmund. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a w drugiej połowie, ku zadowoleniu kibiców, na murawie pokazał się były reprezentant Polski.

Po zakończonym meczu uczniowie z Solarni wzięli udział w przygotowanym spotkaniu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy. Na zadawane przez uczniów pytania piłkarz odpowiedział, że ma żonę i dzieci, nie było przedmiotu, którego nie lubił w szkole, uwielbiał zajęcia z wychowania fizycznego, lata spędzone w Borussi pozwoliły mu bardzo dobrze opanować język niemiecki, co było kluczem do sukcesu w jego karierze. Natomiast finał Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt obejrzy na stadionie w Londynie.

źr: materiały prasowe