Czwartek, 27 czerwca 2024

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

Justyna Święty-Ersetic pobiegła w stolicy poniżej 52 sekund. Dobry prognostyk przed ME w Rzymie

06.06.2024 11:26 | 0 komentarzy | ma.w

Multimedalistka olimpijska z Raciborza wystartowała w Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej. Swój bieg na 400 m wygrała z łatwością. Jej przewagą nad drugą rywalką - Aleksandrą Belowską wyniosła prawie trzy sekundy. Indywidualny wynik - 51,87 s jest dla sprinterki z Ocic najlepszy od 2022 roku.

Justyna Święty-Ersetic - w niedzielę złamała barierę 52 sekund na 400 m, w środę wzięła udział w sesji Rady Miasta Racibórz, trwającej pięć i pół godziny

Odkąd Święty-Ersetic wróciła - po kontuzji i depresji - do rywalizacji na początku tego roku, zarówno w hali, jak i na bieżniach stadionowych - ani razu nie udało jej się przebiec 400 m poniżej 52 s. Dopiero w niedzielę 2 czerwca w stolicy pobiegła lepiej.

Raciborzankę zgłoszono wcześniej do startu indywidualnego w czerwcowych Mistrzostwach Europy w Rzymie.

Życiowy rekord Justyny Święty-Ersetic na otwartym obiekcie został ustanowiony w 2018 roku. Wynosi 50,41 s. W 2018 roku wywalczyła złoto ME indywidualnie.

W 2024 roku J. Święty-Ersetic wywalczyła srebro na MŚ sztafet na Bahamach. Na Memoriale J. Kusocińskiego w Chorzowie wychowanka Victorii Racibórz była przedostatnia ze słabym czasem 53.68 s. Biegała też na zawodach w Marsylii, tylko z nieco lepszym rezultatem 53.09 s.

Latem odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Święty-Ersetic jest w nich typowana do startu zarówno indywidualnego na 400 m, jak i w sztafecie 4x400 m.

ME w Rzymie, tu możemy obejrzeć raciborzankę, transmisje w TVP Sport:

Sobota 8 czerwca o 12:20 - 400 m kobiet, 1 runda; półfinał w niedzielę o 20:05, finał w poniedziałek o 21:50; Wtorek 11 czerwca o 11:15 sztafeta 4x400 m kobiet 1 runda, finał w środę o 21:06.

ME w Rzymie potrwają od piątku 7 czerwca do środy 12 czerwca.