Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Zawodniczki MUKS Żory jadą na Mistrzostwa Polski

11.07.2024 08:28 | 0 komentarzy | ATy

Zawodniczki MUKS Sari Żory znalazły się wśród najlepszych 16 par w Polsce w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek. Przed szansą na zdobycie Mistrzostwa Polski staną też juniorki reprezentujące żorski klub.

Żorskie młodziczki przed szansą na Mistrzostwo Polski

W turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek w Kołobrzegu udział wzięły łącznie 32 najlepsze pary z ośmiu województw, które zostały podzielone na dwie 16-tki rywalizujące systemem brazylijskim, który miał wyłonić cztery najlepsze pary.

Zawodniczki Julia Murach, Nicola Więcek, Mariia Ausheva oraz Alicja Skaba znalazły się w dwóch osobnych grupach. Para Murach/Więcek wygrała swoją grupę, gdzie w finale zrewanżowała się parze Leśniewicz/Lewandowska, której uległa pierwszego dnia turnieju. Natomiast para Ausheva/Skaba zajęła w swojej grupie 3 miejsce.

Dwie pary z MUKS Sari Żory wezmą udział w turnieju finałowym reprezentując nasze miasto. Finał odbędzie się 13-14 lipca w Wielkiej Nieszawce, k. Torunia.

Roksana Semeniuk i Paulina Duda już z awansem do turnieju finałowego - Fot. Fb/MUKS Sari Żory

Z kolei w Starych Jabłonkach Roksana Semeniuk i Paulina Duda walczyły w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek i spisały się na medal mimo, że ostatecznie zajęły 5. miejsce, na 28 zespołów z całej Polski

Dziewczyny przegrały tylko dwa mecze, z tymi samymi rywalkami, parą Radelczuk/Łabuz, a więc kadrowiczami ze Spały, które wygrały cały turniej bez straty seta. Turniej finałowy odbędzie się 20-21 lipca w Mysłowicach