Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Mocne słowa Tomasza Fornala. Siatkarz Jastrzębskiego zmotywował siatkarzy do wygranej nad USA

07.08.2024 21:21 | 1 komentarz | ma.w

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zapewne przejdzie do historii polskiego sportu dzięki przemowie motywacyjnej, która porwała polskich siatkarzy do zwycięstwa nad USA w półfinale olimpijskim. Fornal nie przebierał w słowach, by koledzy z drużyny wrócili do walki w meczu, w którym prowadzili rywale.

Swoją radością z awansu Tomasz Fornal (pierwszy z prawej) podzielił się na Instagramie

W trakcie jednej z przerw kamery telewizyjne były przy ławce polskiej ekipy. Kibice mogli przysłuchać się wskazówkom trenera kadry.

Zaraz po nim na krótko głos zabrał Tomasz Fornal na co dzień zawodnik Jastrzębskiego Węgla. Polski przyjmujący nie przebierał wtedy w słowach. - Dawać ku**a napie**alamy się z nimi - wykrzyczał do swoich kolegów. Słowa siatkarza stały się hitem internetu. Uznano je za mowę motywacyjną, która przejdzie do historii polskiego sportu.

Polacy po dramatycznym meczu, w którym wyglądało, że to rywal ich zdominował w trzecim secie, ostatecznie wygrali tie-break 15:13. Zagrają w finale igrzysk olimpijskich.