Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Dramat przy Harcerskiej. GKS Jastrzębie przegrywa w derbach z Polonią Bytom [ZDJĘCIA]

18.08.2024 10:09 | 6 komentarzy | zibi

W 5. kolejce Betclic 2 Ligi GKS Jastrzębie poniósł porażkę na własnym stadionie, przegrywając z Polonią Bytom 2:4. Mecz był pełen emocji, nie tylko ze względu na wydarzenia na boisku, ale również przez napiętą atmosferę na trybunach. Spotkanie było również ostatnim występem Kamila Jadacha, który zakończył swoją przygodę z klubem po rozegraniu 393 meczów.

GKS Jastrzębie uległo na własnym boisku Polonii Bytom

W meczu 5. kolejki Betclic 2 Ligi GKS Jastrzębie uległ na własnym stadionie Polonii Bytom 2:4. Mimo że zawodnicy GKS-u Jastrzębie starali się walczyć do końca, goście z Bytomia nie pozostawili złudzeń i do 64 minuty prowadzili już 0:4. Niestety na odrabianie strat było już za późno. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie gdyby gospodarze mieli ciut więcej czasu. Trzeba również dodać, że drużyna gości od 27. minuty grała w 10.

Atmosfera na trybunach, niestety, nie sprzyjała sportowemu duchowi, wśród kibiców, którzy nie szczędzili wulgaryzmów i wyrazów nienawiści między sobą.

Kamil Jadach kończy piłkarską karierę

Tym spotkaniem Kamil Jadach zakończył piłkarską karierę. Oficjalne pożegnanie Kamila Jadacha nastąpi podczas meczu ze Świtem Szczecin (25 sierpnia, godz. 12:00).

GKS Jastrzębie — Polonia Bytom 2:4 (0:2)

0:1  Konrad Andrzejczak 7'

0:2  Tomasz Gajda 41'

0:3  Kamil Wojtyra 47’ (rzut karny)

0:4  Grzegorz Szymusik 64'

1:4  Szymon Matysek 73'

2:4  Karol Fietz 86'

Składy:

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik — Paweł Kucharczyk (46. Kacper Zych), Przemysław Lech, Szymon Kiebzak, Karol Fietz, Oskar Paprzycki (71. Szymon Maszkowski), Paweł Baranowski, Oliwer Jakuć (46. Kacper Masiak), Jan Flak, Krystian Mucha (71. Konrad Kargul-Grobla), Szymon Matysek (89. Kamil Jadach).

Polonia Bytom: Axel Holewiński — Szymon Michalski, Lucjan Zieliński, Mikołaj Łabojko (76. Wojciech Szumilas), Kamil Wojtyra, Konrad Andrzejczak (65. Daniel Ściślak), Sebastian Steblecki (29. Grzegorz Szymusik), Tomasz Gajda, Dominik Konieczny (46. Remigiusz Szywacz), Olivier Wypart (76. Patryk Stefański), Adrian Piekarski.