Od 1 do 3 maja trwały w Poznaniu Akademickie Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w piłce siatkowej mężczyzn. Równolegle prowadzona była też klasyfikacja w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych. W finale startowało 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Reprezentacja PWSZ trafiła do grupy „C” z drużyną Uniwersytetu Poznańskiego, Politechniki Radomskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów.
Raciborzanie ulegli drużynie z Radomia 2:1 i Poznania 2:0. Z Rzeszowem wygrali 2:1. Zajmując 3 miejsce w grupie Akademicy grać mogli już tylko o miejsca 9-12. W grupie 2 system rozgrywek był identyczny, tutaj wszystkie mecze zostały wygrane z Uniwersytetem Olsztyńskim 2:1 i z AGH Kraków 2:0. Dało to drużynie PWSZ możliwość grania o miejsce 9-10. Mecz ten z Uniwersytetem Rzeszowskim został przegrany 2:0. Ostatecznie po wycofaniu się Politechniki Śląskiej Gliwice drużyna PWSZ Racibórz zajęła 9 miejsce w kraju, natomiast kategorii Wyższych Szkół Zawodowych wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski. Tytuł mistrzowski w obu kategoriach zdobyli siatkarze PWSZ Nysa, podobnie jak PWSZ dwa lata temu. II miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Poznańskiego a III Politechnika Radomska. Z końcowej tabeli mistrzostw widać, iż raciborzanie trafili do bardzo mocnej grupy, gdyż drużyny z grupy „C” uplasowały się na 2 i 3 miejscu mistrzostw. Pomimo problemów kadrowych końcowy wynik należy uznać za dobry a poziom gier wysoki i wyrównany. Na parkietach można było zobaczyć wielu zawodników z PLSu oraz z I i II ligi.
Skład reprezentacji PWSZ:
1. Lipiec Krystian - kapitan
2. Cieślar Paweł
3. Kawka Bartosz
4. Szmidtka Artur
5. Jaciów Karol
6. Barteczko Adam
7. Pawlik Daniel
8. Stawowski Łukasz
9. Michalak Mikołaj – Libero
Trenerem zespołu był Witold Galiński.
Końcowa klasyfikacja drużyn uczestniczących w finale mistrzostw Polski:
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nysa
2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań
3. Politechnika Radomska
4. Politechnika Warszawska
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań
7. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
8. Uniwersytet Rzeszowski
9. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz
10. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
11. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn
12. Uniwersytet Warszawski
13. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków
14. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
Rzeszów
15. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
16. Politechnika Śląska Gliwice
(opr. e)
Komentarze
7 komentarzy
pocieszajcie się tytułem wicemistrza, bo nic innego nie pozostało gdy się zajmuje 9 miejsce
PRZECZYTAJ REGULAMIN AMP NA STRONIE AZS A PÓŻNIEJ DYSKUTUJ INNE PWSZ-TY NIE DAŁY RADY DOTRZEĆ DO FINAŁU DRUŻYNA OTRZYMAŁA PUCHAR I MEDALE
Nic nie zgasił, bo nie miał takiego zamiaru. A jak ktoś się cieszył z 9 miejsca, to nadal będzie to robił. Jedynie apeluję, by unikać eufemizmów zwłaszcza przy tego typu liczebnikach i statystykach, bo potem wychodzi takie kuriozum jak "wicemistrzostwo"
Jak zwykle A-F zgasił ducha radości bo tak wielkim sukcesie naszej drużyny... Tragedia Ci forumowicze, tragedia...
Widzę, że ktoś się mocno uderzył w głowę odbijając piłką do kosza w mieszkaniu. Artykuł napisany w stylu radzieckiej propagandy. W zawodach brały udział dwie drużyny: jedna z USA a druga z ZSRR. Ekipa z USA zdobyła pierwsze miejsce jednak to nasza, radziecka drużyna jako jedyna zdobyła tytuł wicemistrza.
Art. opracowany jest dobrze, bujasz w obłokach co najwyżej Ty. Równolegle prowadzona była klasyfikacja w kategorii Wyższych Szkół "Zawodowych"! i tutaj lepsza od Raciborza była tylko drużyna z Nysy. Więc PWSZ zajęło wicemistrzostwo w kat. Szkół Wyższych Zawodowych, parchu czytaj ze zrozumieniem, nie umiesz powtórz maturę.
Kto to pisał? Proponuję panu e-milowi poprawić treść i zejść z obłoków. PWSZ zajęła 9 miejsce i nic tutaj po eufemizmach typu Wicemistrzowie kategorii PWSZ skoro w zawodach brały udział 2 uczelnie typu PWSZ : Nysa i Racibórz - przynajmniej tak wynika z treści powyższego komunikatu.