Derby dla Kornowaca

26.04.2010 03:46 | 0 komentarzy | WiZ
W niedzielnych derbach A klasy lepsza okazała się drużyna KS Kornowac, która pokonała rywala zza miedzy LKS "Strzelec" Rzuchów 3:1 (1:1).
Na początku meczu przewagę miał zespół z Kornowaca, który nie umiał jej wykorzystać do zdobycia bramki. Przez pierwsze 10 minut Strzelec nie wychodził praktycznie na połowę swojego przeciwnika. Potem drużyna z Rzuchowa, zwietrzyła możliwość zwycięstwa w tym meczu, widząc nieporadność miejscowych napastników.
Spotkanie zrobiło się o wiele ciekawsze, gdy z obu stron sunął atak za atakiem. Przewagę nadal posiadał KS Kornowac, ale pierwsza bramka w spotkaniu padła w 30 minucie dla LKS "Strzelec" Rzuchów, a autorem gola był Dariusz Malcherczyk. Odpowiedź Kornowaca nadeszła 7 minut później, gdy Samuel Wrobel strzelił z 20 metrów, wyrównując stan spotkania na 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W części meczu każda ze stron była bliska zdobycia bramki, ale na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 80 minuty spotkania. Po ładnej akcji, której inicjatorem był weteran raciborskich boisk Edward Moneta.  Podał piłkę do Pawła Kowola, ten do Leszka Gatnara, który zakończył akcję celnym uderzeniem i dał prowadzenie KS Kornowac 2:1. W niespełna 5 minut o podwyższenie wyniku postarał się Jakub Krajewski, uderzając z woleja celnie w światło bramki.

WiZ

LKS "Strzelec" Rzuchów - KS Kornowac 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Dariusz Malcherczyk 30, 1:1 Samuel Wrobel, 1:2 Leszk Gatnar 80, 1:3 Jakub Krajewski 85.