Adamowice wywalczyły awans

10.06.2010 22:39 | 35 komentarzy | kozz
W meczu zaległej XVI kolejki C klasy (grupa 2) podokręgu Racibórz, rezerwy LKS 1908 Nędza uległy na swoim stadionie LKS Adamowice 1:2. Dzięki temu zwycięstwu Adamowice awansowały do B klasy w sezonie 2010/2011. ZOBACZ VIDEO.

Mecz się rozpoczął od mocnego uderzenia gości z Adamowic, którzy już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie jednak w bramce Nędzy świetnie się spisał Mateusz Skwirut. Przez następne kilka, a nawet kilkanaście minut na boisku nie działo się nic, co byłoby warte odnotowania. Przed przerwą po jednym strzale oddali zawodnicy obu ekip i drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym wyniku. Po przerwie gra się nieco ożywiła, ale efekty widoczne były dopiero w 74. minucie, kiedy to Karol Frank dał prowadzenie gościom z Adamowic. Siedem minut później drugą bramkę dla Adamowic zdobył Paweł Hajok i kibice przyjezdnych już dopisywali w tabeli 3 punkty dające awans ich pupilom. Na dwie minuty przed doliczonym czasem gry, sędzia meczu podyktował rzut karny dla Nędzy po faulu na Adrianie Kornasie. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Marcin Bochenek. Wynik do końca meczu się nie zmienił i Adamowice mogły świętować awans do B klasy.

LKS 1908 Nędza II – LKS Adamowice 1:2 (0:0)
Karol Frank 74’, Paweł Hajok 81’ – Marcin Bochenek 88’-k.

Więcej we wtorkowym wydaniu Nowin Raciborskich.