Piątek, 20 września 2024

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Lyski lepsze od Wichru Płonia

15.06.2010 23:55 | 10 komentarzy | WiZ
W zaległym meczu B klasy sąsiadujących w dolnej części tabeli, LKS Lyski wygrał z LKS Wicher Płonia 3:0(1:0).  Zespół z Lysek po rundzie jesiennej miał 6 punktów na swoim koncie, w 12 meczach rundy wiosennej zdobyły już 26 punktów.
Lyski lepsze od  Wichru Płonia

Mecz od początku dobrze ułożył się dla gospodarzy, bo już w 14 minucie uzyskali prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłka została zagrana na długi słupek, gdzie najlepiej ustawiony był Mateusz Miur, który głową skierował piłkę do bramki. W pierwszej części gry Wicher miał bardzo dużo sytuacji do strzelenia bramki, ale wynik do 45 minuty się nie zmienił. Po przerwie gospodarze coraz śmielej atakowali bramkę Martina Apolonego i tylko dzięki nieudolności napastników wynik 1:0 utrzymał się do 75 minuty. W tej części spotkania Lyski dominowały na boisku przewyższając gości pod każdym względem. Bramki były tylko kwestią czasu, ale nie z tą skutecznością. Jednak nie zabrakło desperacji i chęci walki gospodarzom, czego owocem były dwie bramki pod koniec spotkania. W 75 minucie Grzegorz Dziamałek po doskonałym podaniu w sytuacji "sam na sam"  strzelił obok kładącego się bramkarza Wichru. Po stracie gola zespół Wichru nie uciekał się tylko do obrony własnej bramki, ale także groźnie kontratakował, po jednej z szybkich akcji przed pustą bramką spudłował Mateusz Kłosowski. Pod koniec spotkania w 89 minucie gospodarze strzelili trzecia bramkę, ustalając wynik spotkania na 3:0. Trzeci gol padł łupem wprowadzonego w drugiej połowie  Mateusza Gawliczka, który wykorzystał kiks swojego kolegi z drużyny i mocnym uderzeniem z 12 metrów pokonał bramkarza gości Martina Apolonego.

LKS Lyski - LKS Wicher Płonia 3:0(1:0)
Bramki: 1:0  Mateusz Miur 14, 2:0  Grzegorz Dziamałek 75, Mateusz Gawliczek 89

Sędziowali: Stanisław Wieczorek, Grzegorz Fiegler, Rafał Adamczyk

Żółte kartki: Paweł Zurowietz

LKS Lyski: Dariusz Bierza,  Mateusz Miur, Mariusz Foryś(Mateusz Gawliczek 46),  Zbigniew Dyczka,  Jarosław Sznajder, Sebastian Zimoń,  Piotr Zientek(Dawid Nieszporek 73), Czesław Wojciechowski, Grzegorz Dziamałek, Dawid Machoczek(Roman Wiesiorek 80), Kamil Gawlyta(Paweł Papierok 46).
Rezerwowi: Mateusz Kuczera,  Marcin Wilk,  trener Czesław Bugdol.

LKS Wicher Płonia Racibórz: Martin Apolony, Krzysztof Kaim, Michał Joszko, Roman Wochnik, Tomasz Grela, Mateusz Kłosowski, Krystian Dziwoki (Dawid Bała 46), Michał Bohonos(Marcin Dradrach 88), Ireneusz Bernat, Marek Grela, Paweł Zurowietz(Roman Sordoń 77)
Rezerwowi: Adrian Morawiec, Paweł Rycka, Tomasz Rogalski, trener: Mirosław Cuber.