Czwartek, 30 czerwca 2022

imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala

RSS

Czy dziewczyny z Pawłowa wyjadą do Mediolanu?

27.07.2010 13:53 | 1 komentarz | e
W Rozgrywkach X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” województwo śląskie 27 lipca w Kluczborku będzie reprezentował w kategorii dziewcząt zespół SP Pawłów.
Czy dziewczyny z Pawłowa wyjadą do Mediolanu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Zespół dziewczynek SP Pawłów

Rozgrywki wkroczyły w kolejną fazę - rozpoczęły się półfinały. 24 lipca do Kluczborka na obóz półfinałowy przyjechały drużyny ze Śląska. Województwo to reprezentuje zespół dziewczynek SP Pawłów oraz chłopców Chrzciciel Tychy.
 
Podczas obozów młodzi zawodnicy, pod okiem profesjonalnych trenerów ze Sztabu Szkoleniowego Turnieju, będą doskonalić swoje umiejętności oraz walczyć o awans do Wielkiego Finału, w którym nagrodami są Puchar Tymbarku, tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10 oraz wyjazd na legendarny stadion San Siro.

Obóz półfinałowy potrwa do 4 sierpnia.

Aby wyjechać na półfinałowy obóz szkoleniowy, drużyny te musiały najpierw zwyciężyć w rozgrywkach na szczeblu gminnym i powiatowym, co zapewniało awans do finału wojewódzkiego.

Drużyny chłopców i dziewcząt, które zajęły I miejsce w finale wojewódzkim, dostały szansę wyjazdu na obóz, aby wzmocnione o najlepszych zawodników z pozostałych drużyn, reprezentować swoje województwo w półfinałach turnieju. Ponad 600 dzieci, które wyjadą na obozy półfinałowe do Kluczborka, zostało wyłonionych z ponad 40 tysięcy zawodników, zgłoszonych do tegorocznego turnieju.
   
W Kluczborku najlepsze zespoły (16 drużyn dziewcząt oraz 16 drużyn chłopców) będą mogły przez 12 dni doskonalić swoje umiejętności piłkarskie i dopracowywać taktykę meczową. Dużą pomocą dla zawodników oraz ich trenerów będzie Sztab Szkoleniowy Turnieju, który w tym roku tworzą Stefan Majewski – trener reprezentacji Polski U-23, oraz Marcin Dorna – trener reprezentacji Polski U-16. Będą oni służyć radą trenerom poszczególnych drużyn oraz przeprowadzą z młodymi zawodnikami profesjonalne treningi. Ich zadaniem będzie również wyłanianie największych piłkarskich talentów X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
   
Najważniejszą częścią obozów szkoleniowych są mecze kwalifikacyjne. Ich wyniki zadecydują, które zespoły wystąpią w Wielkim Finale, rozgrywanym w dniach 10 – 12 września. W programie obozów, oprócz półfinałowych zmagań i treningów pod okiem Sztabu Szkoleniowego, na zawodników czekają także liczne atrakcje.
   
Udział w Wielkim Finale gwarantuje drużynom zdobycie jednego z dwóch pierwszych miejsc w rozgrywkach półfinałowych. Na cztery drużyny uczestniczące w półfinałach dwie najlepsze przechodzą do Wielkiego Finału.

Rozgrywki podczas Wielkiego Finału wyłonią dwa zwycięskie zespoły (po jednym dziewcząt i chłopców), które otrzymają Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10. W nagrodę wyjadą także do Mediolanu, by na stadionie San Siro obejrzeć mecz jednej z dwóch występujących tam drużyn: AC Milanu lub Interu Mediolan. Oprócz zwiedzania stadionu i muzeum obu klubów młodzi piłkarze rozegrają także mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Wśród atrakcji nie zabraknie również zwiedzania samego Mediolanu.

(opr. e)