KP Unia Racibórz wygrała z beniaminkiem

14.08.2010 23:38 | 0 komentarzy | WiZ
14 sierpnia w Raciborzu na inaugurację rozgrywek IV ligi piłki nożnej KP Unia Racibórz wygrała spotkanie z beniaminkiem Carbo Gliwice 3:0.
Unia w rozpoczynającym sezonie została osłabiona odejściem ośmiu zawodników, sześciu z nich było podstawowymi piłkarzami drużyny. Przed pierwszą kolejką trener Unii Andrzej Marców wspominał, że w czasie przygotowań do sezonu w żadnym sparingu z różnych przyczyn nie mógł zagrać w optymalnym składzie. Pierwsza bramka padła w 12 minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Mirosławie Pniewskim, a skutecznym egzekutorem był Artur Potaczek. O tym meczu można powiedzieć, że obie drużyny grały, a Unia strzelała bramki. Następnego gola dla Unii w 42 minucie zdobył bardzo aktywny w tym meczu Kamil Szałkowski. Po rzucie rożnym wybitą piłkę zza pola karnego uderzył Artur Potaczek, piłka dostała się pod nogi Szałkowskiego, który z siedmiu metrów podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Unii. Trzecia bramka była dziełem
Szałkowskiego, który w 59 minucie wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Unia prezentowała się lepiej od przeciwnika z Gliwic pod każdym względem. Było widoczne większe doświadczenie i ogranie zawodników gospodarzy w IV lidze.

KP Unia Racibórz - Carbo Gliwice 3:0 (2:0)

bramki:1:0 Artur Potaczek 12 (karny), 2:0 Kamil Szałkowski 42,3:0 Kamil Szałkowski 59

Żółte kartki:Rachwalski - Młocek
Sędzia:Tomasz Kuźniarz-Tychy

KP Unia Racibórz: Szymon Kubów,Dariusz Binek( Arkadiusz Łątkowski 80),Dawid Fryt,Artur Potaczek, Jarosław Rachwalski,Rafał Haras,Łukasz Haras,Patryk Podstawka,Arkadiusz Klimaszka
(Marcin Rusin 67),Mirosław Pniewski(Paweł Kampka 87),Kamil Szałkowski(Damian Gawryluk 72).

Carbo Gliwice: Mateusz Wójcik,Paweł Wolski,Dariusz Łukawski,Dawid Młocek,Krzysztof Drobinka, Igor Leszczyński,Marcin Wroński(Andrzej Gilmer 67),Michał Kołodziej, Krzysztof Seemann(Wojciech Sienkiewicz 75),Tomasz Morawski(Jarosław Kowalski 75), Radosław Marek(Adrian Bok 67). Rez.:Kamil Młocek, Marek Chojnacki,Tomasz Czech.