Start Pietrowice Wielkie lepszy od Rafako Racibórz

19.09.2010 22:16 | 6 komentarzy | WiZ
W sobotnim meczu klasy okręgowej Start Pietrowice Wielkie pokonał u siebie po wyrównanym spotkaniu KS Rafako 3:0(0:0).

W pierwszej połowie goście nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola i grali otwarty futbol z doświadczoną drużyną Startu. Po 45 minutach gry Wojciech Grabiniok, trener KS Rafako Racibórz był zadowolony z gry swojego zespołu, chwaląc w szatni zawodników za dobrą pierwszą połowę - Mecz się układa po naszej myśli. Jeżeli nie wygramy tego spotkania to przynajmniej wywalczymy remis. Tomasz Makarski, trener gospodarzy zachęcał swoich piłkarzy by zagrali agresywniej, szybciej na dwa kontakty, bo tego brakowało jego drużynie w pierwszych 45 minutach. W drugiej odsłonie spotkania beniaminek rozgrywek Rafako poczynał sobie nadspodziewanie dobrze do 55 minuty. Po faulu na napastniku gospodarzy sędzia podyktował rzut wolny, który zamienił na bramkę Rafał Drożdż, po precyzyjnym strzale na krótki słupek bramki Rafała Koczwary.  Stracona bramka podcięła skrzydła dobrze grającej drużynie Rafako, a gospodarze nabrali ochoty do gry, czego efektem były jeszcze dwa gole. W 64 minucie na 2:0 podwyższył Łukasz Bawoł, w tym momencie zawodnicy gości trochę się pogubili, bo w odstępie 7 minut stracili trzeciego gola, którego dla gospodarzy zdobył Dawid Gołdyn, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Startu Pietrowice Wielkie.

Start Pietrowice Wielkie - KS Rafako Racibórz 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Rafał Drożdż 55, 2:0 Łukasz Bawoł 64, 3:0 Dawid Gołdyn 71.

Sędziowali: Seweryn Elsner, Marcin  Elsner, Krystian Rozkosz.

Żółte kartki: Dawid Gołdyn.

Start Pietrowice Wielkie: Andrzej Skrocki, Mateusz Plecner, Marcin Smętek, Rafał Watras, Rafał Drożdż, Jacek Kosiba(Paweł Filip 70), Leszek Nieckarz(Damian Janecki 80), Grzegorz Taradejna, Grzegorz Kosiba(Andrzej Machulak 46), Łukasz Bawoł, Michał Kozak(Dawid Gołdyn 46)
Trener: Tomasz Makarski

KS Rafako Racibórz: Rafał Koczwara, Daniel Koryciak, Grzegorz Dancewicz, Wojciech Skopiński, Marcin Puzio, Grzegorz Wojda, Łukasz Sombrowski(Maciej Pawlisz 70), Wojciech Grabiniok(Paweł Leśnikowski 75), Łukasz Pikuła, Sławomir Pytlik, Marcin Pawlisz( Michał Węgrzyn 75)
Rez.: Paweł Kałuża, Tomasz Wojciechowski, Marcin Ulański, Dawid Prekaniak
Trener: Wojciech Grabiniok