UKS Krzanowice w pólfinałach mistrzostw Polski

20.02.2011 23:13 | 0 komentarzy | WiZ
Trwa dobra passa siatkarek UKS Krzanowice w Mistrzostw Polski Juniorek, w których krzanowicki zespół pnie się coraz wyżej. W ćwierćfinale tych rozgrywek, które zostały rozegrane w Białymstoku siatkarki z Krzanowic wygrały wszystkie mecze tracąc jednego seta w trzech spotkaniach.

UKS wygrał pierwsze spotkanie gładko z gospodyniami turnieju, w drugiej potyczce rywal był już bardziej wymagający, ale jednak słabszy od Krzanowic. Przed ostatnim spotkaniem w ćwierćfinałach krznowiczanki musiały zdobyć seta by pewnie awansować do półfinałów rozgrywek. Przed meczem z Gwardią Wrocław pięć zawodniczek się rozchorowało, w tym trzy z podstawowego składu.
 Nie krył zadowolenia z awansu do półfinału Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice, który przed startem w mistrzostwach Polski awans do półfinału uznał za bardzo duże osiągnięcie - Marzeniem było zdobycie medalu na mistrzostwach Śląska, teraz mamy już półfinał mistrzostw Polski. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie łatwo w tym meczu, gdzie trzeba walczyć nie tylko z  przeciwnikiem, ale i z chorobą. Pierwsza partia spotkania zakończyła się 31:29 i mieliśmy już zapewniony awans, w drugiej przegraliśmy. Ale w trzeciej partii dziewczyny zmobilizowały się i wygrały gładko do 12. W tym momencie wiedzieliśmy, że mamy awans z pierwszego miejsca. W trzecim także byliśmy lepsi i wygraliśmy spotkanie 3:1. Nie sztuka jest wygrywać gdy jest się w wysokiej formie, ale sztuką jest zwyciężać gdy jest ciężko. - dodaje trener.
Na półfinały Mistrzostw Polski Juniorek UKS Krzanowice pojedzie do Legionowa, gdzie zagra z gospodarzami turnieju, Tychami i Wałczem.