Piątek, 21 czerwca 2024

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Ponad 5 tysięcy dzieci będzie reprezentować Śląsk

05.04.2011 11:35 | 1 komentarz | kozz

Prawie 85000 dzieci z czego ponad 5 tysięcy ze Śląska powalczy o swoje marzenia: Puchar Tymbarku, tytuł mistrzów Polski i wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam.

Ponad 5 tysięcy dzieci będzie reprezentować Śląsk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rekordowa liczba prawie 85000 dzieci zagra w tegorocznej XI edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", czyli mistrzostwach Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, w rozgrywkach weźmie udział ponad dwukrotnie większa liczba piłkarzy i piłkarek. Wynik ten sprawia, że rozgrywki o Puchar Tymbarku to największa w Polsce impreza sportowa dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Nagrodą główną za zwycięstwo w Turnieju jest wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam.

Największy Turniej dla dzieci w Polsce

Prawie 85000 zawodników zgłoszonych do XI Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" oznacza, że co piąty dziesięciolatek powalczy w tym roku o Puchar Tymbarku. Żadna impreza sportowa w Polsce nie angażuje aż tylu zawodników tylko w jednej kategorii wiekowej. Co powoduje, że dziesięciolatki i młodsze dzieci tak chętnie biorą udział w Turnieju?

– Myślę, że udział w Turnieju o Puchar Tymbarku sprawia, że każda piłkarka i każdy piłkarz może poczuć się jak prawdziwa gwiazda futbolu, biorą przecież udział w oficjalnych mistrzostwach Polski – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark. – Dzięki Turniejowi młodzi zawodnicy często po raz pierwszy z podwórkowych czy osiedlowych boisk przechodzą na profesjonalne stadiony. To rozpala wyobraźnię i motywuje do treningów. Nie bez znaczenia jest też nagroda główna. Każdy fan futbolu marzy, aby znaleźć się na jednym z tych stadionów, które dotychczas odwiedzili zwycięzcy Turnieju.

– Oczywiście, jestem bardzo usatysfakcjonowany – dodał prezes Czech, poproszony o skomentowanie tegorocznej frekwencji Turnieju. – Prawie 85000 uczestników to naprawdę imponujący wynik. To tak, jakbyśmy do gry w piłkę zachęcili całkiem spore polskie miasto. Ten wynik to dla mnie także dowód, że nasze wysiłki, wkładane w przygotowanie kolejnych edycji Turnieju, mają sens, bo pozwalają tylu tysiącom dzieci odkryć i rozwinąć ich sportowe talenty.

Swojej radości i dumy z tak dobrego wyniku nie krył także Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju ze strony PZPN: – Kolejny rok i kolejny rekord. To wspaniałe uczucie móc zobaczyć, jak inicjatywa podjęta przed 10 laty rozrasta się i zachęca coraz więcej dzieci do świetnej zabawy i uprawiania piłki nożnej. Proszę pamiętać, że obok możliwości sprawdzenia swoich sił na boiskach, dajemy młodym zawodnikom szansę na zdrowsze i aktywne życie, wpajając im zamiłowanie do sportu. W tym kontekście wynik 85 tys. zgłoszonych piłkarek i piłkarzy napawa dumą.

Już wkrótce początek rozgrywek i wielkich emocji

Z województwa śląskiego do tegorocznego Turnieju zgłosiło się aż 5300 zawodników, czyli o 100% więcej, niż w roku ubiegłym. Rozgrywki rozpoczną się już w kwietniu. Pierwsze mecze rozegrane zostaną na etapach gminnych i powiatowych. Następnie najlepsze drużyny spotkają się podczas finałów wojewódzkich. Przy tegorocznej frekwencji nie będzie łatwo zdobyć prestiżowy tytuł mistrza województwa, który jest przepustką do kolejnych etapów turnieju. Drużyny, złożone z najlepszych reprezentantów województwa, którym się to uda, wyjadą na jeden z czterech obozów szkoleniowych. Będą w tym czasie doskonalić swoje umiejętności piłkarskie pod okiem doświadczonych trenerów oraz rywalizować o awans do
Wielkiego finału. Zwycięzcy wielkiego finału zdobędą Puchar Tymbarku, tytuł mistrza Polski U-10 oraz nagrodę główną – bilet do Amsterdamu, gdzie m.in. zwiedzą stadion Amsterdam Arena i z jego trybun obejrzą mecz gospodarza tego obiektu – Ajaksu Amsterdam z inną europejską drużyną oraz potrenują w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy nad turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami turnieju są firmy Tetra Pak i Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

fot. Artur Kraszewski