Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

PWSZ Racibórz na podium mistrzostw Śląska

06.04.2011 13:44 | 0 komentarzy | ma.w

Siatkarze Witolda Galińskiego zajęli 3 miejsce na rozegranym w Gliwicach finale Akademickich Mistrzostw Śląska. Drużyna oparta na graczach AZS Rafako rywalizowała z pierwszoligowcami.

4 kwietnia w hali Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej mężczyzn. Do czołowej czwórki awansowały: AWF Katowice, ATH Bielsko – Biała, Politechnika Śląska Gliwice i PWSZ Racibórz.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, mecze były bardzo zacięte a kibice mogli zobaczyć siatkówkę na najwyższym poziomie - relacjonuje Aleksander Galiński.

W zespołach z Katowic, Bielska i Gliwic można było zobaczyć wielu zawodników z PLS-u czy I ligi. W drużynie AWF-u wystąpili między innymi Paweł Rusek, Bartosz Gawryszewski czy Maciej Pawliński na co dzień reprezentujący barwy czwartej klubowej drużyny Europy Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym meczu raciborzanie trafili, jak się później okazało na najlepszą drużynę ówczesnych mistrzostw – ATH Bielsko – Biała. Zespół ten w pierwszej szóstce, prócz rozgrywającego dysponował zawodnikami z 1 ligi. Mimo to studenci PWSZ Racibórz byli o krok od zwycięstwa. Raciborzanie wygrali pierwszego seta 25:22, w drugim przegrali końcówkę 25:21, a w początkowej fazie tie breaka prowadzili 3 punktami. Niestety ostatni set zakończył się zwycięstwem bielszczan 15:11.

Kolejny półfinał pomiędzy AWF Katowice i Gliwicką Politechniką również zakończył się w tie breaku. Drużyna z Katowic wygrała 2:1, a w ostatnim secie 18:16.

W meczu o III miejsce raciborzanie zmierzyli się z drużyną z Gliwic, w której wystąpiło również trzech pierwszoligowców. W pierwszym secie zawodnicy z Raciborza zagrali nieco ospale i przegrali do 21. Jednak w drugim i trzecim secie nie dali szans graczom politechniki i pewnie wygrali do 20 i 8.

Finałowy mecz pomiędzy AWF Katowice a ATH Bielsko – Biała dostarczył wiele emocji i obfitował w zagrania z najwyższej półki. Na boisku grali praktycznie tylko zawodnicy z PLS-u i I ligi. Pierwszy set wygrało Bielsko 33:31, w drugim również lepsi okazali się bielszczanie wygrywając do 22 a cały mecz 2:0, tym samym zdobywając tytuł Akademickich Mistrzów Śląska.