środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Od najmłodszego z Unią Racibórz

12.04.2011 19:15 | 3 komentarze | kozz

We wtorkowe popołudnie na Orliku przy SP 15 w Raciborzu najmłodsi adepci piłki nożnej (roczniki 2004-2006) zjawili się wraz z rodzicami na pierwszym treningu Unii Racibórz.

Od najmłodszego z Unią Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pierwsze spotkanie to typowe spotkanie organizacyjne, na którym się musimy poznać i omówić podstawowe sprawy z rodzicami - mówi jeden z trenerów najmłodszych grup szkoleniowych Dariusz Binek. Od tygodnia Unia Racibórz poprzez odwiedzanie przedszkoli i rozklejenie plaktów na mieście zachęcała do przyjścia na pierwszy trening dzieci z rocznika 2004-2006. Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach: we wtorki i czwartki na Orliku przy SP 15 oraz w środy i piątki na stadionie Unii przy ulicy Srebrnej. W przypadku grupy I zajęcia trwać będą od 16.30 do 17.30, a w grupie II trening rozpoczynać się będzie o 17.00 i potrwa do 18.00. - Bierzemy pod uwagę to, że jak jakieś dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w jednym treningu to przyjdzie na drugi, stąd pomysł na dwa treningi tygodniowo w obu grupach. W najmłodszej grupie szkoleniowej będziemy przede wszystkim kłaść nacisk na zabawę, będzie dużo ćwiczeń sprawnościowych i zabaw z piłką - przedstawia ofertę Unii trener Binek. Klub z Raciborza wychodzi z założenia, że im więcej przyciągnie chętnych do zabaw, tym lepiej zarówno dla młodych zawodników jak i dla klubu. - Oczywiście jeśli będzie sytuacja, że zgłosi się 40-50 osób to stworzymy następne grupy. Na pewno nie będzie takiej opcji by grupy miały po 25 osób, bo to się będzie mijało z celem - mówi Binek.
Starszy rocznik 2000-2001 od środy będzie miał wprowadzoną nowość, jaką będą półgodzinne zajęcia z aerobiku, po czym czekać ich będzie półtoragodzinny trening.

Unia Racibórz nie zamyka drzwi przed nikim, każdy kto jest chętny może zjawić się na treningach. - Nie chcemy tracić chłopców przez to, że rodzice muszą ponosić koszty finansowe, jednakże przewidujemy składki  w wysokości 25 złotych. Patrząc na to, że dzieci są wysyłane na płatne lekcje języka angielskiego, to ta kwota, którą my proponujemy za miesiąc zabawy nie jest duża. Mam nadzieję, że kwestia finansowa nie będzie barierą w treningach dzieci - zakończył Dariusz Binek.

Wszyscy chętni, którzy chcą być na bieżąco z informacjami na temat najmłodszej grupy wiekowej Unii dowiedzą się ze strony internetowej www.kpunia2004.futbolowo.pl

(kozz)