Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Młodziczki z Pietrowic Wielkich zakończyły sezon [wideo]

13.04.2011 22:28 | 1 komentarz | kozz

Piłkarki ręczne UKS Płomień Pietrowice Wielkie meczem z MTS Żory zakończyły sezon w kategorii młodziczek (rocznik 1996). Mecz, który został rozegrany w środę zakończył się jednopunktową przegraną z drużyną gości z Żor.

Młodziczki z Pietrowic Wielkich zakończyły sezon [wideo]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Młode szczypiornistki bardzo dobrze radziły sobie z rywalkami. Od początku meczu dominowały prowadząc po kilku minutach gry 6:3. Prowadzenie gospodyń rozluźniło trochę szyki obronne i zespół z Żor nadrobił straty do przerwy remisując po 11. Źle dla Płomienia rozpoczęła się druga połowa. Przeciwniczki zdobyły kilkubramkową przewagę, którą zaczęły tracić dopiero przed końcem meczu. Niestety młodziczki mimo, że w samej końcówce zdołały doprowadzić do wyrównania to przyjezdne zadały końcowy cios wygrywając 23:22. - Wynik, a przede wszystkim grę można uznać za bardzo dobrą, biorąc pod uwagę fakt, że moje podpieczne grają w Śląskiej Lidze Młodziczek w większości z uczennicami klas sportowych. Tak i było w tym przypadku. Nie wiem czy to nasz poziom się podwyższa, czy też zespoły z którymi rywalizujemy spuściły z tonu - komentuje ostatni mecz w sezonie trener UKS Pietrowice Joachim Wieczorek. W meczu z Żorami najskuteczniejszą zawodniczką po stronie Płomienia była Ewelina Szczudlek z dziewięcioma trafieniami. Sześć razy bramkarkę gości pokononywała Emilia Strzeduła, a cztery razy Paulina Reichel, która została niedawno powołana do kadry Śląska. - Przyszło takie niespodziewane powołanie do kadry śląska rocznika 1997 - odczytujemy to jako docenienie naszej pracy. Taki małe potwierdzenie tego że to ma sens i dostaje się takiego powera do dalszej pracy - mówi trener Wieczorek. Za dwa tygodnie szczypiornistki z Pietrowic pojadą do Krakowa na trzydniowy turniej Lajkonik Cup, gdzie wystartuje 80 drużyn w czterech kategoriach wiekowych.

Skład w meczu z Żorami:
Kinga Jarosiewicz, Paulina Reichel, Ewelina Szczudlek, Kinga Gotzmann, Aleksandra Zebrała, Dominika Rusnarczyk, Emilia Strzeduła, Łucja Przybyła, Paulina Gawełek, Martyna Wilczek, Karina Kitel, Karolina Cichoń, Aneta Lenort, Jessica Rytyna, trener Joachim Wieczorek.

(kozz)