Szermierze z Rybnika i Radlina w czołówce

19.04.2011 22:20 | 0 komentarzy | art

Krystian Fajkis z RMKS-u Rybnik oraz Matuesz Rok i Paulina Ptaszyńska z TS-u Górnik Radlin zostali medalistami Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych (rocznik 1994- 96) w szermierce, które odbyły się 17 kwietnia w Radlinie.

W zawodach wystartowało 55 szermierzy i szermierek. Fajkis wywalczył indywidualnie srebrny medal, a Rok medal brązowy. Zawody wygrał Sebastian Magier z Piasta Gliwice. Cała medalowa trójka reprezentowała niedawno barwy Polski na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Jemenie.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Jagoda Zagała z Piasta Gliwice. Miejsce 3. wywalczyła Paulina Ptaszyńska, zawodniczka Górnika Radlin, 7. miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Mirosława Gojny. RMKS Rybnik nie posiada zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

W zawodach drużynowych dominację potwierdziła ekipa Piasta Gliwice, która wygrała zarówno wśród panów jak i dziewcząt. Miejsce 2. wśród panów zajęła drużyna RMKS-u w składzie Krystian Fajkis , Kamil Naszkowski, Przemysław Trzepizur i Mikołaj Mroszczak. Tuż za podium na 4. miejscu uplasowali się gospodarze, którzy wystąpili w składzie: Mateusz Rok, Marek Zabawa, Marcin Łasiewicki i Tomasz Wróblewski. Również 4. miejsce wywalczyły dziewczęta Górnika w składzie: Paulina Ptaszyńska, Mirosława Gojny, Julia Bartosik i Arleta Pierlak.

- Te zawody to praktycznie ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Białymstoku – podkreśla Krzysztof Urbański, jeden z trenerów Górnika Radlin.