Mistrzostwo w drużynie

09.05.2011 12:38 | 0 komentarzy | kozz

Na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego rozegrane zostały mistrzostwa Polski modeli szybowców RC z napędem elektrycznym klasy F3F.

W zawodach, które odbyły się 2 maja Piotr Szymański po pasjonującej walce został drużynowym mistrzem Polski, a indywidualnie zajął 8 miejsce. Jest to bardzo trudna konkurencja techniczna, trzeba wznieść się modelem szybowca na dużą wyskość w jak najkrótszym czasie, by móc później swobodnie szybować przez 9 minut. Następnie trzeba wylądować modelem szybowca o rozpiętości skrzydeł w punkt o średnicy 20 cm. Dwa tygodnie wcześniej W Nowym Targu rozpoczął się sezon modelarski dwoma turami zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w klasie modeli swobodnie latających sterowanych mechanicznie F1E. Raciborzanka Katarzyna Szymańska po bardzo wyrównanej walce zajęła tam dwa drugie miejsca. Piękna pogoda i wspaniałe warunki do latania stworzyły niezapomniany turniej. W pierwszych zawodach po czterech kolejkach lotów siedemnastu uczestników posiadało komplet punktów. Roztrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej piątej kolejce. W drugim dniu po pięciu kolejkach lotów dwóch juniorów zdobyło maksymalną ilość punktów za lot i potrzebna była dogrywka. W niej Kasia przegrała pierwsze miejsce o zaledwie 9 sekund. Kasia zaczyna teraz okres przygotowawczy do mistrzostw świata, które się odbędą 28 sierpnia w Serbii.