Super show Martyny, Elizy i Bartosza

20.05.2011 14:13 | 13 komentarzy | art

Martyna Bronek została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Śląska 11-latków. W zawodach, które odbyły się 13 maja w Radlinie zawodniczka Aligatora Gorzyce wywalczyła 4 złote medale. Gwiazdami Mistrzostw byli również zawodnicy Górnika Radlin Eliza Kowalska i Bartosz Sawicki.

Dawno nie było imprezy, którą młodzi pływacy z klubów z Gorzyc i Radlina zdominowaliby tak wyraźnie. Największe brawa należą się Martynie Bronek, która zdobywając 4 medale, w trzech różnych stylach podkreśliła swoją ogromną wszechstronność. Reprezentantka Aligatora Gorzyce wygrała wyścigi na 50 m stylem dowolnym, 50 m motylkiem, 100 m motylkiem i 100 m grzbietem. W pamięci zostaną jej pojedynki z dobrą znajomą z basenów pływackich Elizą Kowalską z Górnika Radlin. Młode pływaczki rywalizowały ze sobą w wyścigach na 50 i 100 m motylkiem. W obydwu przypadkach Eliza musiała uznać wyższość Martyny, zdobywając srebrne medale. Zawodniczka Górnika wygrała za to w dwóch innych konkurencjach – na 50 i 100 m stylem klasycznym. W obydwu przypadkach za rywalki miała Alicję Adamską (Aligator) i Annę Szulc (Górnik). Obie medali nie zdobyły, ale zajęły bardzo dobre 4. i 5-te miejsca. Ania ciut lepiej poradziła sobie na dystansie 50 m, zajmując 4. miejsce. Alicja była 5. Na dystansie 100 m obie zawodniczki zamieniły się miejscami.  Z dobrej strony pokazały się też Zuzanna Gajtkowska (Aligator) – 5. na 100 m grzbietem i 6. na 50 m grzbietem, oraz Wiktoria Kaziszyn i Weronika Rzemienia (obie Górnik). Wiktoria wywalczyła 6. miejsce w wyścigu na 100 m klasykiem, zaś Weronika była 6. na 50 m grzbietem.

Wśród chłopców jednym z dwóch najlepszych zawodników imprezy (obok Michała Kapiasa z SiKReT-u Gliwice) był Bartosz Sawicki. Reprezentant Górnika Radlin zdobył 3 złote medale w wyścigach na 50 i 100 m motylkiem oraz na 100 m stylem dowolnym. Do tego dołożył jeszcze srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem dowolnym..

Warto również zaznaczyć dobrą postawę zawodników Górnika i Aligatora w wyścigach sztafetowych. Dziewczęca sztafeta Aligatora w składzie Alicja Adamska, Zuzanna Gajtkowska, Ewa Nielaba i Martyna Bronek wywalczyła srebrny medal w wyścigu 4x50 m stylem dowolnym, oraz brąz na tym samym dystansie, ale stylem zmiennym. Z kolei kobieca sztafeta Górnika w składzie Weronika Rzemieniak, Anna Szulc, Martyna Pieczka i Eliza Kowalska wygrała wyścig stylem zmiennym, zaś w rywalizacji stylem dowolnym zajęła 4. miejsce. Medal wywalczyła również chłopięca sztafeta Górnika w składzie Paweł Śmietana, Adrian Gardyan, Bartosz Sawicki i Karol Cwajna, która zdobyła brąz w wyścigu 4x50 m stylem zmiennym.