Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Unia lepsza od mistrza

21.05.2011 21:12 | 3 komentarze | WiZ

W meczu  Ekstraligi kobiet RTP Unia Racibórz łatwo wygrała z byłymi mistrzyniami Polski 5:2, po bramkach Bojdowej, Żelazko, Wiśniewska i dwóch trafieniach Agnieszki Winczo.

Nadspodziewanie łatwo wygrały unitki w meczu na szczycie, bo po 33 minutach prowadziły 4:0. Mało kto spodziewał się tak słabej postawy wrocławianek, które w pierwszej połowie ani razu nie zagroziły bramce Doroty Wilk. W drugiej części gry zagrały słabiej, oddając pole gry przyjezdnym, które wykorzystały błędy obrony i bramkarki, strzelając dwie bramki. Autorką bramek była Koziarska, która zaskoczyła bramkarkę Unii strzałami z dystansu.

RTP Unia Racibórz - AZS Wrocław 5:2 (4:0)

Bramki:1:0 Bojdova 4. 2:0 Żelazko 9. 3:0 Wiśniewska 26. 4:0 Winczo 33. 4:1 Koziarska 50. 5:2 Winczo (głową) 5:2 Koziarska 87.