Przyszłość Rogów – Polonia Marklowice 1:1

29.05.2011 13:23 | 5 komentarzy | art

W IV-ligowych derbach powiatu wodzisławskiego, walcząca o awans Przyszłość Rogów zremisowała 1:1 z będącą wiosną w dobrej formie Polonią Marklowice. Główne role w obydwu drużynach odegrali rezerwowi.

Gospodarze dominowali w tym meczu, ale długo nie potrafili naruszyć dobrze grającej w defensywie Polonii. Na prowadzenie wyszli dopiero w 68. minucie meczu i to dzięki fatalnemu kiksowi Kacpra Kłopockiego, bramkarza drużyny gości, który w prostej sytuacji minął się z piłką. Grzegorz Styczeń, który 3 minuty wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych nie miał problemu z wpakowaniem piłki do pustej bramki. Stan meczu wyrównał Korneliusz Kotula. Zawodnik ten pojawił się na boisku w 76. minucie a już 5 minut później najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką Przyszłości, trafiając do siatki z ostrego kąta. Zdobyta bramka podochociła przyjezdnych, którzy w końcówce po szybkich kontrach stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Najbliżej szczęścia był Tomasz Młynek, którego strzał w 82. minucie z dużym trudem sparował na rzut rożny Mateusz Łobaczewski.

Przyszłość Rogów – Polonia Marklowice 1:1 (0:0)

Bramki: Styczeń (68.) – Kotula (81.)

Więcej o tym meczu czytaj w gazecie „Sport 365” bezpłatnym dodatku do „Nowin Wodzisławskich”, „Nowin Raciborskich” i „Tygodnika Rybnickiego”.