Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Najlepiej w piłkę grają piekarze

06.06.2011 23:01 | 3 komentarze | art

Drużyna Piekarzy zwyciężyła w tegorocznej edycji Turnieju o Pucharu Starosty Powiatu Wodzisławskiego w Piłce Nożnej grup zawodowych. W sobotę 4 czerwca na boisku Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu odbyła się III edycja tej imprezy.

Popularność turnieju rośnie z roku na rok. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Miało być nawet 12, ale nie stawili się Pracownicy Sądu. Uczestników podzielono na trzy grupy. Następnie w fazie finałowej zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1-3, drużyny z grupowych miejsc drugich o miejsce 4-6 i tak dalej. Już faza grupowa przyniosła kilka niespodzianek. Takimi na pewno były dopiero 3. miejsce tryumfatora ubiegłorocznych rozgrywek, drużyny Policjantów oraz ostatnie Prawników, którzy rok temu zdobyli na tej imprezie brąz. To oznaczało, że ekipy te nie powtórzą sukcesu z przed roku nie zdobędą medali.

W całym turnieju najlepiej spisała się ekipa Piekarzy. – Zwycięstwo na pewno nie przyszło łatwo. Chyba najwyżej poprzeczkę postawili nam Strażacy. My jednak nie byliśmy od nich gorsi – cieszył się po turnieju Paweł Chojak, najlepszy strzelec Piekarzy. Jego drużyna w decydującym meczu pokonała silną ekipę Strażaków, którzy tym samym zajęli 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Przedsiębiorcy z Izby Gospodarczej.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem wybrano Adama Jachimowicza z drużyny Strażaków, bramkarzem turnieju został Krzysztof Marek z drużyny Ratowników WOPR. Tytuł króla strzelców turnieju wywalczył Jarosław Gawlas z drużyny Strażników Miejskich. Zawodnik ten zdobył 7 goli. Puchary i wyróżnienia wręczył Dariusz Prus, wicestarosta powiatu wodzisławskiego.