Naprzód Krzyżkowice – Unia Turza 4:3

12.06.2011 15:17 | 5 komentarzy | art

Spotkania Naprzodu z Unią z reguły należą do bardzo zaciętych. Nie inaczej było i tym razem. Gospodarze przegrywali już 1:3 by ostatecznie wygrać 4:3. Unitom nie pomogła dobra forma Rafała Mitko.

Już pierwsza połowa zapowiadał spore emocje. W 6. minucie prowadzenie po indywidualnej akcji Adriana Dery objęli gospodarze. Kwadrans później wyrównał Rafał Mitko. Napastnik Unii był dla defensorów gospodarzy nie do zatrzymania i po przerwie jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 3:1.

Mylili się jednak ci kibice, którzy uważali, że w tym momencie losy spotkania są już rozstrzygnięte. Konsekwentnie grający gospodarze wykorzystali niemrawą postawę obrony gości, która nie potrafiła utrzymać piłki z dala od swojego pola karnego. Nadzieję miejscowym przywrócił pięknym strzałem pod poprzeczkę Aleksander Góralczyk. Do prawdziwego trzęsienia ziemi doszło pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Najpierw bramkarza Unii pokonał Mariusz Urbas, który wykorzystując indolencję graczy przeciwnika niemal wjechał do bramki z piłką, a minutę później wynik spotkania ustalił Dera.

Naprzód Krzyszkowice – Unia Turza 4:3

Bramki: Dera (6.), (86.), A. Góralczyk (76.), Urbas (85.) – Mitko (22.), (48.), (62.)

Więcej o tym meczu czytaj w gazecie „Sport 365”, bezpłatnym dodatku do „Nowin Wodzisławskich”, „Nowin Raciborskich” i „Tygodnika Rybnickiego”.