Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

13.06.2011 10:37 | 26 komentarzy | kozz

Ostatnie dni przyniosły sporo zamieszania wokół miejsc premiowanych awansem z raciborskiej C do B klasy.

Gdzie dwóch się bije tam Kobyla skorzysta?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informując sympatyków lokalnej piłki nożnej o decyzji Wydziału Gier Podokręgu Racibórz z dnia 9 czerwca br. weryfikującej wynik meczu: Gaszowice II - Siedliska jako 0:3(wo) na korzyść drużyny gości, nie przypuszczaliśmy, że drużyna LKS Płomień Kobyla będzie kolejnym zespołem, który włączy się do walki o miejsce premiowane awansem.

Dlaczego?

Komunikat nr 20/10 z dnia 22 lipca 2010 roku Podokręgu Racibórz określający zasady i warunki gry w bieżącym sezonie, w punkcie drugim stanowi: "W sezonie 2010/2011 kluby zobowiązane są do posiadania, co najmniej 1 drużyny młodzieżowej według podanych niżej klas rozgrywkowych [...] Klasa C - może występować klub jedynie nie posiadający drużyny młodzieżowej (bez prawa awansu)".

W związku z tym, że zespół z Siedlisk nie zgłosił w mijającym sezonie żadnej drużyny młodzieżowej, czy będzie mógł awansować do B klasy? Podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do rezerw Dębu Gaszowice zajmujących aktualnie 3. miejsce, ponieważ trudno uznać GUKS Lider Piece drużyną młodzieżową LKS Dąb Gaszowice.

Czy w tym przypadku awans do B klasy może uzyskać zajmujący obecnie 4. miejsce w C klasie LKS Płomień Kobyla?

Aktualna tabela wygląda następująco:
1. LKS 1908 Nędza II 54 pkt
2. Płomień Siedliska 47 pkt
3. Dąb Gaszowice II 45 pkt
4. Płomień Kobyla 42 pkt

(kozz)