Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Dominacja zapaśników z Niemiec na matach w Rudniku

13.06.2011 11:45 | 1 komentarz | kozz

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w miniony weekend w hali w Rudniku zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem zawodników niemieckich.

W mistrzostwach startowało 111 zawodników z 28 klubów, w tym cała czołówka krajowa oraz reprezentacja z Niemiec, ponadto zawodnicy okręgu Bayern, Wittenbergia oraz silny klubowy zespół z Luckenwalde. Na 10 kategorii wagowych Niemcy wprowadzili do finału aż dziewięciu zawodników, spośród których sześciu zdobyło złote medale mistrzostw. Z czołówki krajowej swoje kategorie wygrali jedynie: Witold Prociak z klubu „Orzeł” Namysłów, w kategorii 54 kg., Emil Bednarczyk z LMKS Krasnystaw, w kat. 63 kg., Ryszard Machmudow i Ryszard Czapasy z Kołobrzegu w kat. 69 kg oraz Krystian Kopytowski z klubu „Platan” Borkowice w kat. 100kg. Trzech zawodników z klubu „Dąb Brzeźnica” (Michał Kampik, Patryk Żelechowski w kategorii 58 kg, Nataniel Ostrowski w kat. 63kg.) biorących udział w mistrzostwach, wygrali 5 walk i wywalczyli awans do półfinału, zajmując ostatecznie trzecie miejsca. Jak stwierdził trener kadry narodowej Cezary Jastreb, dzięki ekipom zagranicznym poziom mistrzostw był bardzo wysoki.