Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Apel do środowiska piłkarskiego – grajmy ostrożniej!

17.06.2011 13:42 | 5 komentarzy | kozz

Dwa tygodnie temu w meczu Zameczku Czernica i rezerw Dębu Gaszowice doszło do groźnego zdarzenia, które dla jednego z piłkarzy zakończyło się pobytem w szpitalu.

Apel do środowiska piłkarskiego – grajmy ostrożniej!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnik Dębu Artur Kosik atakując piłkę na szesnastym metrze chcąc ją skierować do bramki zespołu Czernicy, nieszczęśliwie uderzył twarzą w głowę rywala. Jak się okazało piłkarz Gaszowic doznał złamania kości policzkowej. – Z tej akcji padł gol, ale zawodnik się z niej nie cieszył – relacjonuje trener Adam Wieczorek. Korzystając z zaistniałej sytuacji, Wieczorek wraz z piłkarzami zwraca się z apelem do środowiska piłkarskiego, aby szanować zdrowie. – Chciałbym uczulić wszystkich sędziów, trenerów, zawodników, kibiców i przypomnieć, że w klasach A, B czy C, gdzie jest to typowa piłka amatorska, nie walczyć za wszelką cenę o wynik, a na pewno nie kosztem zdrowia – apeluje. – Chciałbym, aby sędziowie zdecydowanie karali za brutalne faule, i niesportowe zachowanie, bo wszyscy gramy dla przyjemności. Kibiców natomiast prosiłbym o „niepodpalanie” piłkarzy, którzy często przez nich grają bardzo ostro, co kończy się kontuzjami – mówi Adam Wieczorek. Piłkarz Dębu Gaszowice, który miał złamaną kość policzkową w siedmiu miejscach jest już po operacji. W drużynie jednak nikt o nim nie zapomniał, a piłkarze zarówno A klasowego Dębu jak i C klasowych rezerw wyszli na mecz w specjalnych koszulkach z napisem „Artur wracaj do zdrowia!!!”. – Z tyłu koszulki znajduje się numer z którym występował dotychczas, czyli 9 i jego ksywka „Kosa” – dodaje Wieczorek.

W następnym numerze Sport 365 (21 czerwca) będzie można przeczytać odpowiedź na apel Dębu Gaszowice ze strony LKS Jankowice.

(kozz)