środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Medale radlińskich szermierzy na Mistrzostwa Polski

29.06.2011 22:11 | 0 komentarzy | art

Dwa medale wywalczyli szermierze TS-u Górnik Radlin na Mistrzostwa Polski młodzików, które odbyły się w Opolu.

W silnej  stawce 22 drużyn z całej Polski drużyna szpadzistek zajęła 3 miejsce.  Radlinianki walczyły w składzie: Wioleta Elias, Weronika Skorupa, Laura Boryczka i Aleksandra Siwoń. Zwyciężyła drużyna AZS-AWF  Katowice przed zespołem z Radomyśla Wielkiego. Z kolei siódmą pozycję w kraju zajęła drużyna radlińskich szpadzistów, która walczyła w składzie Daniel Marcol, Kamil Cichaczewski i Marek Radecki. Zwyciężył zespół Muszkietera Gliwice.

Indywidualny Daniel Marcol, który w stawce ponad 100 zawodników wywalczył również brązowy medal. Zwyciężył  Jakub Glezman z AZS Bydgoszcz  przed Wiktorem  Millerem z UKS Start Opole.

Wszyscy wymienieni zawodnicy to uczniowie Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie. Ich trenerami są Krzysztof Urbański oraz  Bolesław Mika.