Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Justyna Święty trzecia

01.07.2011 10:31 | 1 komentarz | kozz

Justyna Święty z MKS-SMS Victoria Racibórz zdobyła brązowy medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów.

Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium w biegu na 400 m. Podopieczna trenera Kazimierza Stępnia uzyskała rezultat 55,51 s. - Z nadziejami, być może na pozycję medalową jechaliśmy ze sztafetą dziewcząt 4x400 m. Jednak konkurencja była wyjątkowo silna i ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce z wynikiem 3:56:07 - relacjonuje Kazimierz Stępień. Sztafeta biegała w składzie: Magdalena Kosman, Justyna Dyrcz, Weronika Polnik, Justyna Święty. Na 11. miejscu zakończył swój start na 400 m ppł. (55:83) Marcin Młynarczyk. W punktacji klubowej mistrzostw Victoria zajęła 55. miejsce zdobywając 26 pkt. Reprezentacja Śląska wywalczyła trzecie miejsce. Zawody rozegrano w dniach 24-26 czerwca w Toruniu.

źródło: Victoria Racibórz